Go to ...
RSS Feed

Jste na nepohodlném webu! Ještě 75 dní do voleb


Zcela výjimečně zařazujeme text vydavatele iReportera: Obdrželi jsme sdělení v tom smyslu, že zveřejňujeme nevhodné články a informace, které nevyhovují zaměření provozovatelů serveru Seznam.cz a jejich partnerské organizace Sklik Partner obstarávající prodej reklamní plochy. Abyste měli možnost se přesvědčit na vlastní oči o tom, jak se dnes vytváří nátlak na vydavatele, přinášíme kopii dopisu (emailu) ve kterém nám dávají na rozmyšlenou 2 dny (48 hodin):

Ukončení spolupráce v programu Sklik Partner
Komu: J.Lapac@seznam.cz

Dobrý den,
Seznam.cz upravuje pravidla pro zpravodajské weby, se kterými spolupracuje. Pravidla můžete najít na stránce https://www.seznam.cz/reklama/cz/obsahovy-web/pravidla-reklamy/zpravodajstvi/. Tato pravidla jsou nově součástí pravidel programu Sklik PartnerVzhledem k tomu, že web ireporter.cz, nesplňuje jedno nebo více z uvedených pravidel, v souladu se Smluvními podmínkami, bodu 2/17, dojde k ukončení spolupráce v programu Sklik Partner. Po 2 pracovních dnech ode dnešního dne dojde k vyřazení domény webu ze systému Sklik Partner. Reklamní jednotky tak následně přestanou vydávat reklamu Sklik. Dosavadní provize vám bude vyplacena v plné výši v souladu s původními pravidly.
Děkujeme za pochopení a za dosavadní spolupráci.
S pozdravem
Tým Sklik
https://www.seznam.cz/
Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 

To je dobře vymyšleno. Ti, kteří na svých webech budou vyslovovat odlišné názory, ztratí možnost mít placenou inzerci a to je vlastně velmi učinný a pragmatický krok k zániku. Ale neni to nic nového pod sluncem. V minulem stoleti se podobným způsobem krotili a likvidovali nepohodlní vydavatelé, prostě se jim sebrala reklama a neprežili pokud neměli nějakého tajemného sponzora. Já, jako vydavatel iReportera, si hradim provozni náklady ze svých prostředků, jsem nekuřák, městskou dopravu už mám zadarmo a to je tak zhruba částka, kterou vydáváni resp. udržování webu iReporter stoji. Dělám to rád, člověk si alespoň připadá, že i jeho malý mozaikový kamínek plni svoji společenskou úlohu v našem rozmanitém a složitém světě. 

Jaroslav Lapač,
vydavatel iReportera

2 Responses “Jste na nepohodlném webu! Ještě 75 dní do voleb”

  1. Marek
    7. 8. 2017 at 17.37

    Seznam je ten kdo si může vybrat kde bude mít své reklamy. Když se jim jakýkoliv web nebude líbit, tak ho prostě podporovat nebudou… Nechápu význam tohoto článku. A navíc si můžete reklamy zřídit třeba na Google AdSense. Seznam není jediná volba…

  2. Michal Davídek
    8. 8. 2017 at 8.15

    Můžu si já jako majitel restaurace vybrat hosta, kterého obsloužím a kterého vyhodím? Nemůžu. Tak co to melete za nesmysly Marku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *