Go to ...
RSS Feed

Fyzické napadání a sexuální útoky na německém festivalu. Mezi útočníky byli také žadatelé o azyl


(Prima, 17.7.2017) Německé město Schorndorf ležící na jihozápadě země se vzpamatovává z velkého množství násilností a sexuálních útoků. Ty jej postihly během posledního víkendu (15.–16.7.), kdy se zde odehrával tradiční veletrh Volkfest. Podle místní policie, která případy vyšetřuje, jsou údajně mnohými z pachatelů migranti.

Většina čtyřicetitisícového města ležícího v Bádensku-Württembersku si jako každý rok užívala týden trvající slavnosti zahrnující například karnevalové průvody a tradiční německé pivo. Část účastníků se ale stala terčem fyzických a sexuálních útoků.

Tři sexuální napadení během pátečního večera
Podle policejního prohlášení byly v pátek večer nahlášeny hned tři případy sexuálního obtěžování. Oběti pak podle zprávy nebyly jen ženy: „V pátek večer policie zaznamenala tři případy sexuálního napadení žen a mužů v místě konání trhu. V jednom případě je podezřelý původem z Iráku.“ O den později úřadovali pro změnu tři muži pocházející z Afghánistánu. Ti měli nedaleko hlavního nádraží chytit sedmnáctiletou dívku a osahávat ji v okolí hýždí. Podle policie jsou všichni z pachatelů žadatelé o azyl.

Tisícovka lidí útočila skleněnými lahvemi
Ještě během soboty se v prostoru schondorfského zámku shromáždila skupina čítající přibližně tisíc převážně mladých mužů, která začala na ostatní návštěvníky festivalu házet skleněné lahve. Napadeni byli následně i policisté. Agrese vůči nim se začala navíc ještě stupňovat ve chvíli, kdy se strážníci rozhodli jednoho z útočníků zatknout. Policejní mluvčí pak podle německých médií uvedl, že „násilí, kterému byli vystaveni policisté, bylo šokující.“ I proto policisté museli zažádat o příjezd posil z dalších okolních měst, a to z důvodu potencionálně hrozících „masivních násilností.“ Ataků si samozřejmě všimla i veřejnost na sociálních sítích:

Migrants Turn German Festival Into Rape Fest
https://www.infowars.com/migrants-turn-german-festival-into-rape-fest/
#MigrantCrisis #Schorndorf #Volksfest @DRUDGE #tcot
22:11, 17. Jul. 2017

Po hromadném útoku v areálu zámku se skupiny po třiceti až padesáti mladých mužích vydaly do města, kde v agresivním chování pokračovaly. Podle místních obyvatel i policistů byli někteří z mužů ozbrojeni noži. Jeden z nich pak měl dokonce držet i pistoli se slepými náboji. Výsledkem řádění je například řada oznámení týkajících se ublížení na zdraví, které nyní musí řešit tamní úřady. Poškozeno ale bylo i několik automobilů – dva byly vandaly posprejovány, ze šesti zase někdo odcizil registrační značky. Podle policejní zprávy byl navíc poničen také vůz záchranné služby.

Známý švédský hudební festival Bråvalla je pod palbou kritiky kvůli více než dvěma desítkám sexuálních útokům a obtěžováním. Ty se měly odehrát v průběhu čtyř dní na přelomu června a července, kdy festival probíhal. Problémy se sexuálním obtěžováním se ale objevily už podruhé – stejný problém totiž pořadatelé řešili už před rokem.
Dnes bylo oznámeno, že příští ročník bude pro jistotu zrušen.

Poznámka redakce: Tuto zprávu jsme zveřejnili především proto, že mainstreamovým vydavatelům nestála za pozornost. Nám není lhostejné to, co se děje u sousedů. Také je třeba zaznamenat skutečnost, že pořadatelé podobného kulturního festivalu ve Švédsku rezignovali a další ročník zrušili. To znamená, že ustupují. Budeme také ustupovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *