Go to ...
RSS Feed

Prezident by měl více vážit slova


(Praha, 23.6.2017) Novináři, držící prst na tepu doby, kteří bez uzardění manipulují veřejnost, nás v pátek dezinformovali o tom, že si prezident v pravidelných hovorech, které dává televizi Prima, dovolil ve čtvrtek večer nazvat premiéra Sobotku sviní. Sakra, to je silné kafe!, řekl jsem si a vyhledal v archivu zmíněný pořad. Poslouchal jsem pozorně, ale nic proti panu Sobotkovi tam nezaznělo. Nepadlo ani jeho jméno, na rozdíl od jiných jmen, která si vzal prezident na paškál. Na začátku rozhodoru vyprávěl příběh o vztazích mezi lidmi, kteří uzavřeli dohodu o spolupráci v koalici (nikoho nejmenoval) která měla trvat čtyři roky. Pak se v té spolupráci něco pokazilo a nastala krize. Tak hluboká, že vedla k rozkmotření dvou hlavních protagonistů (zase žádná jména). Pak prezident řekl, že takhle se chová svině. 

Pokud ten příběh vztáhl někdo na konkrétní osoby, třeba dokonce na sebe, je to jeho problém. Zde začíná platit osvědčené a letité pravidlo o potrefených husách. Ihned dostal prostor v mediích předseda vlády, který se s tou sviní identifikoval a výjimečně bez úsměvu diagnostikoval psychický stav prezidenta jako progresivní rozpad osobnosti. Bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny a usvědčená zlodějka ze zručské samoobsluhy Němcová naříkala nad osudem našeho národa v jehož čele je podle ní člověk mentálně nezpůsobilý zastávat takový úřad. My, jako občané, pak jsme frustrováni, když jsme tohle všechno nuceni prožívat. Bratr v triku Antizemanovců, jistý Ženíšek z TOP 09, označil vystoupení prezidenta jako lžíci ze dna hnojiště a dal mu šest měsíců do konce. A velmi flexibilní ministr a lídr ČSSD Chovanec napsal, že výroky prezidenta považuje za naprosto nevhodné. Hned se do řady kritiků zařadili i pánové Kalousek a Bělobrádek, kteří už se třesou na nadcházející spolupráci a na to jak to těm nedoukům z podivného hnutí po volbách ukážou. Z Bruselu se vyjádřil politický turista a pomatenec Pospíšil a sdělil svým 4procentním příznivcům, že Miloškovy výroky představují dno politické kultury. Možná, že to veřejně projednají v nedělních poledních televizních otázkách s pšítelem Vašíkem Moravcem.

Všem bych doporučoval, aby si inkriminovaný primácký pořad vyhledali a pustili si jej. Jen tak budou moci kriticky přistupovat k hodnocení od těch věrozvěstů, kteří jej nyní budou dlouhé hodiny na vřejnosti a ve veřejnoprávních médiích probírat až do úmoru horkých letních dnů. Ještě bych rád napsal, že nejsem žádným skalním příznivcem pana MZ. Mám vážné výhrady proti některým jeho činům a hlavně nečinům, jako např. neodvolání kancléře Mynáře, kauza Peroutka, kde se stačilo omluvit a byl klid. A takhle by se dalo ještě chvíli pokračovat. Jakoby si prezident neuvědomoval, že je pod mimořádným drobnohledem těch, kteří si přáli na Hradě Schwarzenberka a těch nebylo málo. Proto jsou reakce tak hlasité a úporné. A budou stále větší, protože popularita Zemana je stále poměrně vysoká, Ženíšek z TOP 09 měl pravdu v tom, že do konce hry zbývá šest měsíců. 

Břetislav Albert
Foto internet: Oligarcha na své jachtě

Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-13-13484

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *