Go to ...
RSS Feed

Zvedněme odvody OSVČ, ať se radši nechají zaměstnat, navrhl Štěch aneb idiot v čele Senátu


Jen abyste věděli s kým máte tu čest, milí kolegové živnostníci či OSVČ. Ve čtvrtek 15. června 2017 se konal v Olomouci odborový sjezd KOVO. To by samo o sobě nebylo nic, co by nás mělo vyvést z míry. Na sjezdu se objevil jako host předseda senátu České republiky Milan Štěch a představil svůj návrh na řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků v průmyslu. Pan Štěch by totiž zvýšil zákonem odvody, které musejí OSVČ zálohově platit státu aniž by se jich někdo ptal jestli vydělali nebo ne. Proto jsou v současné době tyto odvody nastaveny na takové úrovni, že nejsou pro živnostníky likvidační a oni mají možnost se se státem a daněmi srovnat při každoročním vyúčtování. Pan Štěch, a zde bych rád zdůraznil, že je to jeden z kandidátů na prezidentský úřad, by takto chtěl zaútočit proti údajným pseudopodnikatelům, zadusit je nevýhodnými podmínkami a tak je donutit ukončit samostatné podnikání a nechat se zaměstnat právě v chybějících oborech ve strojírenském průmyslu. To je ale hlava, ten Štěch! Kdo ho asi krmil informacemi? Takového teoretiky odtržené od pracujících lidí mám nejraději. Naučili se hovořit dlouhé desítky minut o ničem, zdolali úskalí češtiny a jejich spisovná řeč vypadá oduševněle a moudře. Vystupují na různých shromážděních podobně orientovaných teoretiků, ochotně se tváří do televizních kamer a odpovídají na hloupé otázky univerzálních reportérů. Ti vzápětí odjíždějí na další štaci do nedaleké drůbežárny, kde ještě likvidují nedávnou pohromu ptačí chřipky.

Pan Štěch a jemu podobní sociální inženýři jsou neštěstím naší společnosti. Mějme to na pozoru až půjdeme za několik měsíců k volbám. Česká sociální demokracie je stranou, která ztratila sociální cítění, ztratila slušnost v jednání s lidmi, svými voliči, svými partnery. Socdemáci a ne A.Babiš nám dávají příklad, jak se vyhnout placení dluhů stanovených soudním rozhodnutím. Jenom pro informaci, mám na mysli kauzu advokáta Altnera, který bohužel zemřel a pohledávka za ČSSD se tak stala předmětem dědictví. Díky úrokům se dlužná částka za nějaký čas dostane do takové výše, že socdem bude nucena Lidový dům prodat a z výnosu prodeje se zbavit dluhu. Tato naznačená vize není ze stejného soudku jako návrhy Štěcha na likvidaci samostatně výdělečných osob. On typickým představitelem tzv. politického trojského koně. Jedenadvacet let (1978–89) byl členem KSČ, pak šup do Občanského fóra, nějakou dobu nic a od roku 1997 v ČSSD. Osm let vedl Českomoravskou komoru odborových svazů. Zde možná narůstal jeho odpor k OSVČ, ti se odborově organizovat nechtěli a nechtějí. Své postoje dával nepokrytě najevo. 

Apeluji na všechny současné i budoucí kolegy OSVČ: Nevolte sociální demokraty! Jsou nebezpečím pro lidi, kteří se chtějí samostatně starat o živobytí své a svých rodin a nechtějí nic od státu. Je nás skoro jeden milion a to je z volebního hlediska dostatečná síla před níž by měli mít Štěchové respekt a ze které by jim měl běhat mráz po zádech.

Jaroslav Skupien
Foto internet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *