Go to ...
RSS Feed

České přísloví tvrdí, že kozel je nejlepším zahradníkem


(Agentura JPP, Praha) Očitý svědek nám do redakce poslal ještě horkou informaci, kterou by Jára Cimrman zcela jistě označil jako šrapnel. Pan T. B. z Jablonce měl naštěstí u sebe mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem takže mohl svoje významné sdělení ilustrovat autentickou fotografií. Oč tedy šlo? Ministr spravedlnosti České republiky Robert Pelikán se rozhodl odtajnit a vyhlásit výsledky neveřejné rezortní soutěže o nového generálního ředitele Vězeňské služby. Učinil tak symbolicky ve věznici Rýnovice u Jablonce nad Nisou, kde si odpykávají svoje tresty i ti nejtěžší mužští zločinci. Velmi přísná kritéria soutěže, která měla celkem dvanáct kol a kdy se každý měsíc konalo jedno klání v náhodně vybraném vězeňském zařízení, splnilo z devadesáti šesti přihlášených jen sedm účastníků. Každé klání hodnotila komise složená ze zástupců parlamentních stran. Komisaři vždy svá hodnocení vložili do obálky a tu zapečetili. V Rýnovicích došlo ke slavnostnímu odpečetění obálek a celkovému vyhodnocení. 

V 9:27 hod. byly obálky otevřeny a nastal šok. V propozicích nebylo uvedeno, že se soutěže nemohou zúčastnit odsouzení. To by byla diskriminace. Komise vybrala jako nejlepšího kandidáta na pozici generálního ředitele Vězeňské služby Jiřího Kajínka. Ten shodou okolností dlel na výstupním oddíle očekávajíc prezidentskou milost, pročítal dopisy od stovek paní a dívek, kontroloval bankovní výpisy několika účtů kam mu přicházely tantiemy. Listoval katalogy automobilů, které mu poslali zástupci renomovaných výrobců. Prohlížel si prospekty s pánským oblečením a exkluzivními doplňky.

V 9:42 otevřel major Strubka Kajínkův pokoj a požádal ho, aby šel s ním do klubové místnosti, kde probíhalo vyhodnocení soutěže vyhlášené ministerstvem spravedlnosti. Jiří K. byl překvapen potleskem jímž ho shromáždění uvítalo. Ministr oznámil výsledek soutěže a pokynul novému řediteli, aby šel k němu. Chvíli spolu důvěrně debatovali tak, aby je ostatní neslyšeli. Pak odešel pan Kajínek doprovázený majorem Strubky z klubu. „Šel se převléci, aby dobře vypadal na fotkách”, vysvětlil tiskový mluvčí ministerstva. Po čtvrt hodině se Jiří Kajínek vrátil a usedl vedle ministra Pelikána za předsednickým stolem. Jak ostatně vidíte sami na dokumentárním snímku.

Dopisovatel T. B. (Redakce zná autora)
A nezbývá než poděkovat mistru aTeovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *