Go to ...
RSS Feed

Ahoj kolegové řidiči!


Nedávno jsem se zúčastnil setkání veteránů Jihomoravského kraje a mimo jiné nám bylo sděleno, jak se Rakousko připravilo na porušování předpisů v silničním provozu, zejména  rychlosti jízdy.  Pokud jedete rychleji než je dovoleno, tak Vás vyfotí stacionární radar a tyto informace elektronicky přenesou i s vaší registrační značkou (RZ) na Úřad, který si zjistí vaši adresu (v rámci dohod  zemí EU) a pošlou vám obálku se složenku na pokutu, jak se to stalo jednomu našemu kolegovi ze Znojma. Měl zaplatit  pokutu ve výši 60 euro. Součástí je poučení, že pokud pokutu neuhradíte do 15ti dnů, přeposílají tento přestupek do správního řízení a vy uhradíte náklady řízení ve výši 5000 euro + pokutu 60 euro. A jelikož ČR je zemí EU a vy stejně nezaplatíte a vyjedete do některé země EU a na státních hranicích vám nasnímají vaši RZ, která proběhne evidencí neplatičů a zastaví vás policie. Ta vám na místě zabaví auto s věcmi, když jedete např. na dovolenou, auto v aukci prodají a zaplatí tím oněch 5000 euro + 60 euro  a vy jedete vlakem nebo po svých do místa svého bydliště.
Od 1.6.2017 zavádí tyto radary i na Slovensku se stejnou sankcí,  v ČR jsou na některých místech tyto radary také, ale pokuty nejsou v euro a nikdo po vás nechce cca 140.000 Kč za správní řízení.
Na setkání jsme byli upozorněni na to, ať si dáváme velký pozor, ať nepřijdeme o auto a peníze. Kdo jezdí do Chorvatska, tak ví, jak vypadá silniční provoz přes Rakousko v kteroukoliv dobu, zejména v době prázdnin. 

Pozdravuje Pepík z Brna
Foto 123RF.com

One Response “Ahoj kolegové řidiči!”

  1. lepek
    1. 10. 2017 at 11.35

    Podla mna je to podvod – falosna sprava. Ale keby bola pravdiva, tak prajem eurokomisarom, aby kazdemu pausalne naparili 5000 pokut a nech je 500 miionov bedomovcov, ktorych potom musia socialne zivit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *