Go to ...
RSS Feed

Theresa Mayová pro nás chystá překvapení


O informačních servrech v českém jazyce působících v zahraničí si můžeme myslet ledasco. Ale třeba je provozují jen naši krajané, kteří sledují události ve své domovině s odstupem a hlavně s informačními zdroji s jinou mentalitou než mají zdroje české. Ty jsou zpravidla podřízeny vlivným skupinám, některé jejich informace jsou genderově upravené a jiné tendenční a neobjektivní. Výsledný guláš má podivnou příchuť. Ještě že máme možnost sledování svobodného internetu. Zde je ale také velmi nutné se naučit hledat objektivitu a pravdu. Nechci hodnotit do detailů jak důvěryhodný zdroj je server s názvem AE NEWS jehož vydavatelé sídlí kdesi v Nizozemsku. Nedávno se na AE NEWS objevila informace o prohlášení paní Mayové o tom, že po aktivaci článku 50 Evropské smlouvy o vystoupení Velké Británie z EU uzavře Británie své hranice. Tím dojde k okamžitému ukončení volného pohybu osob z EU po území Británie. Má k tomu dojít již na konci března 2017. Nebude to sice ze dne na den, ale od tohoto termínu dojde vykázání osob z hostitelské země. Málo se u nás hovoří o tom, co to ve svém důsledku bude znamenat pro Poláky, Čechy, Slováky, Bulhary a Rumuny. V Británii je více než 100 000 příslušníků zěchto států. Hlavně se u nás chodí po špičkách kolem skutečnosti, že se nám do republiky vrátí cca 40 000 Romů, které ovšem paní Mayová ve svém prohlášení nazývá cikány. Na Slovensko se jich vrátí cca 90 000. Co tento exodus způsobí, si dnes nikdo nedokáže představit. Když ze svých zemí odešli, zbavovali se svých majetků, bytů a domků. Teď budou chtít někde bydlet a v ten okamžik nastanou problémy.

Britům sice vadí „pakos“ (Pákistánci), ale posledních 15 let se velká nevraživost obrátila mezi Brity hlavně proti Polákům, stejně tak Čechům a Slovákům a dále proti Rumunům a Bulharům. Na britské ultrapravicové scéně se o lidech z těchto zemí hovoří jako o „eastern plague“ (mor z východu), o Česku, Slovensku a Rumunsku se pak mluví jako o „gypsylands“, tedy cikánských zemích. Tohle je opravdový problém, protože už koncem 90. let emigrovaly do Velké Británie tisíce cikánských rodin z ČR a ze Slovenska a po vstupu obou zemí do Schengenu se tento proud migrace jenom více umocnil.

Pokud dojde ve Velké Británii k zatčení někoho z České Republiky nebo ze Slovenska, obvykle jde o člověka cikánského původu. To potom mezi Brity vykresluje mediálně Česko jako národ cíkánů. Cikáni se v Británii nejčastěji podílí na vykořisťování, omezování osobní svobody, držení otroků, provozování prostituce a escort servisů. Britská média potom ale nehlásí ve zprávách, že tam a tam v Londýně byl zatčen cikánský dealer marihuany, ale že byl zatčen občan České republiky. To potom vyvolává mezi Brity nenávist ke všem Čechům. Velká Británie přehodnotí své systémy dávek a bude je podle informací z Londýna poskytovat jenom britským občanům, ne přistěhovalcům. Tento tvrdý a zcela logický krok tak může vyvolat masový exodus a odchod velké části českých a slovenských „expats“ (sociálně parazitujících) zpátky domů. Tento exodus by se mohl týkat až 100,000 Čechů a Slováků, přičemž ve většině případů by šlo o cikánské rodiny. Jednalo by se především o rodiny ze Severní Moravy, dále ze Severních Čech a ve značné míře z východního Slovenska. Na příchod a návrat těchto rodin není ani jedna země připravená. Česko i Slovensko v roce 2015 pořádalo manévry na zvládnutí několika tisíc migrantů, ovšem co by znamenal návrat cikánských rodin v počtech desítek tisíc, to si nikdo nedokáže představit.

Je podivné, že o této hrozící migrační vlně nikdo nepíše, mainstreamová média si toho nevšímají, nebo jim to nedochází a někteří ministři v ČR dokonce říkají, že ČR se Brexit nedotkne, že ani migrace se ČR netýká. Přitom je zcela jasné, že ta armáda „nepřizpůsobivých“, která po vstupu republiky do Schengenu uklidnila situaci v zemi svým vystěhováním do valutové ciziny, je už prakticky teď připravena se znovu vrátit. Ve Velké Británii jsou dávky opravdu vysoké, zejména v případě, že máte děti. Početné rozvětvené rodiny si za měsíc vydělají na dávkách hotový majlant. Ze sociálních dávek se ve Velké Británii dá našetřit na dům, na auto. To ale všechno po Brexitu skončí. Aktivace článku 50 ze strany Velké Británie se očekává každým okamžikem. K tomuto datu aktivace článku dojde k zablokování volného pohybu osob do UK a právě od tohoto data se dají očekávat první návraty. Ovšem ta hlavní vlna přijde po ukončení výplaty sociálních dávek pro cizince ve Velké Británii a to by mohlo být do konce tohoto roku. Redakce AE NEWS proto považuje za nutné na toto riziko důrazně upozornit a stejně tak vznést apel k politikům v ČR, aby zajistili, že kvůli romské re-migrační otázce nebudou z městských a obecních bytů vystěhováváni současní nájemníci. Apel směřuje právě na politiky na lokální a regionální úrovni.

Pod článkem je podepsán šéfredaktor AE NEWS skrytý pod značkou -VK-
Výtah z jeho článku na iReporteru je bez jeho souhlasu který se nepodařilo získat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *