Go to ...
RSS Feed

Zeman bude mít svůj tv pořad. Ptát se ho bude žena jeho kancléře


(Převzato z www.neovlivni.cz) Prezident Miloš Zeman získal prostor v hlavním vysílacím čase televize Barrandov.  Nový pořad Týden s prezidentem televize rozjede už 16. března, tedy pár dní poté, co Zeman oznámí, zda se příští rok v přímé volbě bude znovu ucházet o post hlavy státu. Moderovat bude žena Zemanova kancléře.

“Nový pořad Týden s prezidentem je postavený jako diskusní publicistický formát, ve kterém shrneme nejen všechny podstatné události minulého týdne, ale prezident Miloš Zeman dostane i prostor pro jejich okomentování,” oznámila televize ovládaná Jaromírem Soukupem a čínskou CEFC. To, že nepůjde o konfrontační rozhovory, je zřejmé už při pohledu na moderátorskou dvojici. Novináře Petra Koláře doplní Alex Mynářová, manželka Zemanova kancléře. A jak dodává televize: ”Při některých událostech, jako je například plánovaná návštěva prezidenta v USA, se moderování diskuse s prezidentem ujme osobně i generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.” Prezident bude mít prostor ke komentování politické scény každý čtvrtek, a to půl hodiny. Ačkoli televize Barrandov nepatří mezi nejsledovanější stanice, její stabilní sledovanost je nad osmi procenty, stejně to pro případný Zemanův boj o Hrad bude představovat citelnou výhodu oproti konkurentům.

To, že Miloši Zemanovi vychází vstříc právě TV Barrandov, přitom není úplné překvapení. Jaromíra Soukupa pojí s Hradem dlouhodobé přátelské vztahy, od loňska zaměstnává již zmiňovanou manželku kancléře Vratislava Mynáře. Kromě toho je Soukup nablízko s klíčovým Zemanovým mužem, poradcem Martinem Nejedlým. Vedle přátelství spojuje Soukupa a Nejedlého i příbuzenský vztah. Pavučinu vztahů vidíte na obrázku nad textem. Jak jsme napsali v nejnovějším magazínu Neovlivní.cz, byli to právě Soukupovi podřízení, kdo loni koupili nahrávku kompromitující někdejšího šéfa prezidentského protokolu Jindřicha Forejta. Soukup ji přitom nenechal koupit proto, aby ji zveřejnil. Ale proto, aby ji předal Nejedlému a spol, kteří se snažili zabránit aféře.

Komentář redakce iReporter: Z grafické pavučiny vztahového propletence osobních a obchodních vztahů je patrné kolik lidí s nejasným pozadím má poměrně silný vliv na hlavu státu. Ruský vliv je více než zřetelný a to může být rozhodujícím faktorem v prezidentských volbách. Politické trauma roku 1968 – dnes často účelově překrucované – v našich obyvatelích střední a starší generace zůstává a kdo s ním nebude počítat hlasy nezíská. Ale také přátelství s rodinou Kočků může být silně kontraproduktivní, kolotočáři a jejich svět jsou podhoubím hodně šedé až kriminální sféry, jsou dokladem toho, že za peníze lze uskutečnit mnohé. Třeba vstoupit do politiky hlavního města a být tam, kde se rozhoduje nebo bude rozhodovat u budoucnosti holešovického Výstaviště. Lobbisté Tvrdík a Šlouf také pro Zemana nesbírají kladné body. Hrdlička a Řebíček kopali za ODS a „vyznamenali“ se podivnými machinacemi s pozemky a dalšími aktivitami nad kterými žasli nejen laici. Kancléř Mynář je také pozoruhodná a splachovací figura, která by měla být kdekoliv jen ne na Hradě ve funkci kancléře. Až jednou někdo sepíše příběh jeho aktivit v Zemanově straně SPOZ, budou se příznivci prezidenta divit. Jistě byste sami mohli k jednotlivým akterům připojit vlastní zkušenosti a poznatky. Napište a rádi je zveřejníme pod slibem anonymity zdroje. Red.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *