Go to ...
RSS Feed

Nechci, aby příští prezident republiky byl mamánek či homosexuál


Neuplyne týden, aby se neobjevily ve veřejném mediálním či chcete-li informačním prostoru články iniciativ sledujících připravenost na pomalu se blížící volbu prezidenta republiky. Jako jedna z posledních se vytasila iniciativa nazvaná Kroměřížská výzva kormidlovaná M. Kocábem a představila nám, hloupým občanům, jediné vhodné kandidáty na hlavu státu. Nechápu uvažování lidí sdružených v těchto iniciativách. Místo toho, aby se snažili najít a vyzednout na scénu příkladného člověka s rodinou, dětmi a fungujícím rodinným zázemím, člověka „neumazaného“ minulostí, prostě takového, kterého by občané přijali za svého, tak nám servírují recyklované politiky, včetně objevitele „dvojdomku“, nevzhledné bytosti, cizáky, bývalé veksláky, generála plného nenávisti k Ruské federaci a nevidícího nebezpečí v migrační vlně, všeliké umělce, herce, zpěváky typu „kam vítr, tam plášť“ a huhlavé šlechtice kdovíjakého původu. Prostě to iniciátoři výzev zkoušejí a zasévají do myslí občanů své představy o muži č.1, takovém, který by jim šel na ruku. Z vděčnosti a nebo z obav s čím na něj vyrukují, když se jim znelíbí.

Proti tomu, jak Miloš Zeman nastavil laťku a úroveň úřadu, nemají šanci. Je také pravdou, že úroveň nastavenou kdysi prezidentem TGM těžko někdo kdy dožene. Je nám jasné, že se ani Zeman nevyhnul chybám. Obklopil se nedůvěryhodnými lidmi, přeplácí je neskutečnými platy (Mynář a Nejedlý) a vytváří jim nadstandardní pracovní podmínky a zázemí (Nejedlý). Kvůli těmto dvěma a možná ještě několika dalším ztratí při případné kandidatuře současný prezident hodně voličských hlasů. Pamatujeme si jeho vyhlášení, že pokud Mynář nedostane bezpečnostní prověrku, tak ho odvolá z funkce kancléře. Prověrku nedostal a ve funkci zůstal. To je nedodržení slova a to je vážná věc. To nebyl hec z hospody, to bylo veřejné vyhlášení hlavy státu a to samo musí platit jako zákon. Osobně mu to mám velmi za zlé. Budu velmi pečlivě zvažovat, zda při volbě prezidenta v roce 2018 mu dám či nedám svůj hlas. Asi ne, Mynář na Hradě nemá co dělat. Pražská kavárna tlačí do prezidentské nominace Jiřího Pospíšila (dříve ODA, pak ODS, nyní TOP09). Z internetu zmizely všechny zmínky o sexuální orientaci Pospíšila a o jeho vztahu s Václavem Moravcem z ČT. Jak se jim tohle podařilo je záhadou. Soudní žaloby na články o těch dvou podány nebyly. I dnes je možné najít na NOVA.TV vyjádření expremiéra Topolánka ke svému ministru spravedlnosti a stojí to za poslech ( http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/priznej-se-ze-jsi-gay-rekl-topolanek-pospisilovi-ten-to-popira.html ). Asi pomohli kamarádi z médií… Titíž aktivisté chtějí za možného kandidáta i dalšího podivína, kněze Tomáše Halíka.  Na internetovém serveru Českého nezávislého zpravodajství přinesli o Halíkovi zajímavé unformace. Takové mají být vlastnosti příštího prezidenta?: Halík je na objednávku ochoten – píše autor Daniel Solis – zdůvodnit cokoli proti našemu tradičnímu světu. Nejkřiklavější bylo jeho prosazování bombardování Jugoslávie. Stačilo, aby tento nehorázný zločin podporoval Havel a Albrightová. I v jiných případech však rád zmíní nutnost globalizace a papouškuje, co si zejména přeje Jiří Pehe. Rád volá do zbraně, ale když na něho někdo zadupe, rychle chameleonsky obrací. Halík se tváří nadnárodně, normální vlastenectví má za neonacismus a fašismus 2. republiky a všechno české mu připadá malé. Opakuje: Neumíme si vládnout sami, a proto nám musí vládnout EU. Tváří se jako součást elit, které jsou nadřazeny místnímu obyvatelstvu. Je však pouhým otrokem oněch samozvaných elit. Obdivuje bohaté a mocné (např. Bakalu). Sponzoroval jej mj. i syn bývalého předsedy vlády ČSR Korčák ml. Rád se nechává vozit limuzínou, působí mu rozkoš překračovat pravidla silničního provozu, neb si tak potvrzuje svojí výjimečnost (sám řídit neumí). Štítí se chudobných, i když o nich s nechutí občas slovo prohodí. Bojí se konfrontace s normálními muži, protože ví, že je psychicky i morálně slabý. Je zbabělý a svoje problémy řeší udavačstvím a kuloárním jednáním.

Myslím si, že to dostatečně stačí k tomu abychom si udělali obrázek. Opět podotýkám, že jde o informace z otevřených zdrojů a proti zveřejnění nebyla a není podána žaloba na ochranu osobnosti. To ještě neznamená, že informace jsou stoprocentně pravdivé. Je však třeba je vzít v úvahu. Do prezidentských voleb zbývá ještě mnoho měsíců. „Dělostřelecká“ příprava médií však již začala a rozhodně nebude ubývat na intenzitě. Musíme velmi pečlivě sledovat nejen to, co se říká, ale především kdo to říká. Tam může být zakopaný pes, jak praví klasik. Objeví se zcela jistě i zajímaví kandidáti jejichž jedinou slabinou bude to, že nebudou mít politickou minulost. Pokud o svém životě napíší pravdu a nebudou nic skrývat tak se jich nebojte! Na začátku jsem se zmínil o profilu prezidentského kandidáta. Měl by to být řádný, pravdomluvný a poctivý občan, s dobrým rodinným zázemím a s co nejmenšími šrámy z minulosti. Když bude navíc pohledný a sympatický pro naše voličky, tím lépe. Já bych ještě dodal, že musí být Čech či Moravák a vlastenec. Tak vybírejme.

Břetislav Albert

One Response “Nechci, aby příští prezident republiky byl mamánek či homosexuál”

  1. Věra P.
    16. 9. 2016 at 15.25

    Břetislav Albert, jeho text je „jasná zpráva“. Zmínění političtí minulí i současní šmudlové jsou vypráskaní zkušení lháři znalí machinací a fíglů, bohužel ne všichni jsou mdlého rozumu, ale i mazaní jedovatí hadi. Nepříjemný a pro mne záhadný fakt je proč Zeman nedodržel své slovo a „chrání“ Mlynáře. Nedá se zjistit důvod, vždyť jste se Zemanem sedávali u jednoho stolu, tak snad by se někdo mohl k němu dostat na dosah ruky a slova? I pod záminkou, která by Zemana oslovila natolik, že by zástupce lidu přijal? Nojo, jsem naivní, ale…!?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *