Go to ...
RSS Feed

Potřebujete poradit s tunelováním firmy či banky? Nebo se někoho navždy zbavit? Jsem tu pro vás: Šlachta Consulting.sro…


Více než čtvrt století jako policista ve službách státu honil lumpy, grázly a vrahy s vědomím, že chrání společnost. Během služby se čím déle, tím více seznamoval s tím, že lumpové nejsou jen nočními stíny na ulicích měst, ale že jsou i ve vyšších a nejvyšších patrech společnosti. Začal jim šlapat na paty a k tomu potřeboval mít právní jistotu, že koná správně a v duchu zákonů. Našel stejně naladěné duše na státním zastupitelství a tažení za očistu společnosti mohlo začít. Jak tato snaha poctivých vlajkonošů práva a spravedlnosti dopadla, víme všichni. Známe to z amerických filmů, naštvaný detektiv či policista bouchne svému kapitánovi na stůl se služebním odznakem, pistolí a průkazem a odchází středem špalíru bývalých kolegů, kteří mají sklopené hlavy a kteří se mu nedívají do očí. Takhle to u nás nefunguje. Americký bývalý policista zajde na státní úřad a tam pro něj mají nebo vymyslí nějaké pracovní místo na kterém doslouží do státní penze.

Explukovník Šlachta za pětadvacet let získal obrovské množství zkušeností s bojem proti zločinu. Takových, které by nezískal čtením příruček nebo na školeních mužstva. Zkušeností, které by stát neměl pustit ze zřetele a takového člověka se ledabyle zbavit. Ať si jde, když se mu u nás nelíbí! Představa, že by takový zkušený odborník „přešel na druhou stranu“, by měla být noční můrou pro ty, kteří vědí o čem hovořím. Kdyby se tak stalo a druhá strana by se začala důsledně řídit radami vyvržence, boj se zločinností by mohl začít od počátku. Nebojím se napsat, že by došlo k rozvratu bezpečnostní politiky státu. Snad něco tušil premiér Sobotka, když se vyjádřil v tom smyslu, že pro takového člověka by se mělo najít místo ve státní sféře. Tím prohlášení ovšem jeho vztah k problému skončil. Místo aby zaúkoloval ministra vnitra nechal věci plynout „pěkně po česku“.

A tak se dozvídáme, že explukovník možná půjde na ministerstvo financí, které má pod palcem Celní správu a tam se pro něj najde odpovídající místo. Ovšem tuto Babišovu nabídnutou pomocnou ruku rozstřelili celní odboráři s poukazem na to, že pan Šlachta musí nejdříve do tříměsíčního základního kurzu celních elévů! Být na jeho místě, pronesl bych větu s vypípanym obsahem: Polibte mě pr*el! A odešel bych do soukromé sféry, na obecní úřad pro vyřízení živnostenského listu na poradenskou činnost v oboru Zabránění postihů proti účastníkům trestné činnosti.

Břetislav Albert

One Response “Potřebujete poradit s tunelováním firmy či banky? Nebo se někoho navždy zbavit? Jsem tu pro vás: Šlachta Consulting.sro…”

  1. Vjera
    29. 8. 2016 at 12.55

    Pan Břetislav Albert píše velmi výstižně a jasně! Doufám, že mu někdo nešlápne do práce. Blbounů máme ve vyšších sférách dostatek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *