Go to ...
RSS Feed

Dalajláma na návštěvě u Putina v Moskvě. O tom se u nás moc nemluví


Uplynul měsíc od zajímavého projevu Dalajlamy v Moskvě, který pronesl při setkání s Vladimírem Putinem. Řekl mimo jiné svůj názor na události ve světě. O co v projevu ještě šlo? Dalajláma prohlásil: „Prezident Putin musí pokračovat ve svém neoblomném boji proti saúdskému státnímu terorismu. Soudím, že Obamova administrativa a Saúdská Arábie jsou zodpovědné za krveprolití na Středním východě“!

Tumáš čerte kropáč! Co si s takovým prohlášením teď počnou pánové Schwarzenberg, Kalousek, Kocáb a Pánek, pro které dosud platilo: být proti tibetský = být ostře proruský?! Pražská kavárna teď asi přestane vyvěšovat tibetské vlajky a knížepán s Kalouskem asi označí Dalajlámu za agenta Moskvy! Čím ozdobí svůj dům v historické části staré Prahy aktivistická dvojka pan Bursík a jeho žena Kateřina? Jakmile se Dalajláma rozloučil s Moskvou, pobídl americkou vládu ke změně své katastrofální zahraniční politiky. Tibetský buddhistický duchovní vůdce, pochválil ruského prezidenta zejména za vytrvalé tažení proti teroristům a vybídl ho k pokračování na této boží cestě. V Moskevském Bolšom teatru zahájil druhý ročník mezinárodního Dalajlámova festivalu s tématem „Tibet: Tradice, Umění, Filozofie a Mír“.

„Jsem přesvědčen, že jádrem dnešní krize na Blízkém východe je politika Obamovy vlády a podíl Saúdské Arábie v syrské krizi,“ citoval server AFP tibetského duchovního vůdce. Je to vůbec poprvé, co se osmdesátiletý duchovní vůdce a laureát Nobelovy ceny za mír rozhodl výslovně pokárat Spojené státy a jejich bohatého ropného spojence. Saúdskou Arábii za trvalou podporu nekompromisních militantů jako jsou ISIS a Fronta alNusra. Podle něj tak podněcují krveprolití na Blízkém Východe. (…) již několikrát jsem prezidenta Obamu žádal, aby ukončil svou katastrofickou podporu Saúdu na Blízkém východe, zůstal však k mým prosbám hluchý,“ řekl nejznámější exulant na světě.

Redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *