Go to ...
RSS Feed

Nepohodlná slova známého politiloga


Skandální tažení proti Primě, to už je jak za normalizace
V uplynulém týdnu čelila televize Prima ostrým útokům, které odstartovalo tvrzení serveru Hlídací pes, že měla na přání vedení televize popisovat divákům uprchlíky jako hrozbu a riziko. Opíral se přitom o audio nahrávku redakční porady a analýzu reportáží o migrační krizi před poradou a po poradě. Podle analýzy byly od té doby reportáže o uprchlících výrazně negativní. „Dovolil bych si tvrdit, že je to skandální záležitost. Doufám, že to nevyprovokuje ‚odposlechy‘, respektive ‚shromažďování informací‘ i v jiných médiích. Něco jiného je, když tak činí pan plukovník Šlachta a jeho podřízení z příkazu státního zástupce a pod kontrolou soudu, něco jiného, když tak činí aktivisté,“ vysvětluje politický analytik.
Navíc tito aktivisté mohou informace a záznamy sbírat i z důvodů všelijakého možného zneužití. „A že by to byly bulvárně a ‚bleskově‘ atraktivní záznamy! Včetně odposlechů z České televize. Nejhroznější jsou ale hrozby a výzvy k odebrání licence Primě. To už je pokus o zastrašování jako za knížete Metternicha, Hitlera nebo v letech normalizace. Zvláštním příspěvkem je ale ta nejbrutálnější kritika z úst pana doktora práv Pavla Svobody, europoslance za KDU-ČSL, který definitivně zlomil hůl nad demokracií v České republice.  Ať tedy rezignuje na svou funkci v Evropském parlamentu hlavně on a nebere si do úst slova o svobodě a spravedlnosti. My bychom na to neměli zapomínat, když už jeho mateřská strana k této události zbaběle mlčí,“ nabádá Zdeněk Zbořil.
 
Prezident Zeman je i s Arménií napřed před tvůrci naší zahraniční politiky
Novinář a spisovatel Ondřej Neff v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že záležitost vnímá jako velmi nebezpečný útok na svobodu slova. Objektivitu televize podle něj nemá posuzovat nějaký Hlídací pes, ale Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. „Co to je Hlídací pes se asi brzy dozvíme. Pan Janda z Evropských hodnot mu už jistě poslal svůj slavný dotazník. Možná jsou to proruští špioni placení z Moskvy, kteří se snaží poškodit TV Prima. Ale hlavně, ať si soudí, jak chtějí, ale neposlouchají u klíčových dírek. Jak říkal Jan Werich, tam by mohli – když už jim nevadí, že se zamazali – ještě nastydnout. Táhne tam. Ale třeba je to i komplot inspirovaný panem doktorem Svobodou, ale to také ještě Hlídacího psa v cizích službách neospravedlňuje,“ poznamenává politolog.
Prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v reakci na schválenou rezoluci Spolkového sněmu uznávající masakr Arménů za genocidu prohlásil, že on sám označil onen masakr z roku 1915 za genocidu už v roce 2014, když byl v Praze na návštěvě arménský prezident. Příští týden letí do Arménie, kde to hodlá zopakovat. Po jednání v Arménii chce vyzvat českou vládu, ale i Parlament, aby následoval příklad německého Spolkového sněmu. S ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem o tom chce hovořit po návratu z Arménie. „Je to zajímavá událost a zdá se, že prezident Zeman je před našimi hrdými ‚tvůrci zahraniční politiky‘ stále tak trochu napřed. Ale abych nebyl nespravedlivý. Vím, že už i ve Sněmovně se chystá výzva k podobné rezoluci,“ přiznává Zdeněk Zbořil.
Zveřejněno z PL se souhlasem autora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *