Go to ...
RSS Feed

Je zpravodajství veřejnoprávní televize lepší v porovnání se zpravodajstvím TV Prima?


Pro mne osobně, jako občana věnujícího se věcem veřejným neboli politice, žádné televizní vysílání v podstatě neexistuje. A je úplně jedno, jestli to jsou tak zvané veřejně právní, anebo soukromé stanice. Mohu sice občas zapnout televizní přijímač a sledovat tam nabubřelé hlupáky, kterak mlátí prázdnou slámu, ale to je také vše. I když takové hodnocení účinkujících na televizní obrazovce není úplně přesné. V jistém slova smyslu to žádní hlupáci nejsou. Naopak jsou velmi vychytralí a dokáží prostřednictvím televizního vysílání zdatně manipulovat s většinou obyvatel. Třeba tím, že vykládají jen to, co podle jejich poradců lidé chtějí slyšet anebo přímo lžou. Proto je v současnosti jediným způsobem, jak využívat televizní přijímač, jako display pro  promítání DVD nebo Blu-Ray. Stejné hodnocení je možné použít nejen na subjekty, které v televizi vystupují, ale také na samotné televizní stanice a jejich redaktory.

V poslední době si hodně v očích veřejnosti „šplhla“ Prima. Vypadá objektivněji, tváří se dokonce kriticky vůči vládní politice. Prostě říkají jenom to, co lidé chtějí slyšet. Ale to je tak všechno, jenom způsob, jak si v celku lehce zlepšit marketink stanice, zvýšit sledovanost a tím cenu za inzerci a v důsledku samozřejmě příjmy. Jinak se veze na stejné vlně jako ostatní komerční stanice.

Naprosto odlišná situace je u zpravodajství České televize. Ta totiž žije z koncesionářských poplatků, a proto se už vůbec nemusí starat o to, co říká.  Prostě tlupa naprosto neschopných individuí má zajištěn pohodlný život na úkor svých spoluobčanů. Výsledek jejich nezávislosti je potom ubohé, zaprodané zpravodajství, jehož cílem je ničit identitu národa a Českou republiku v zájmu Bruselu.

Závěrem lze tedy říci jedině to, že žádné objektivní zpravodajství v České republice neexistuje. V posledních týdnech se  sám snažím o podání nezaujatých informací prostřednictvím pořadu Události s komentářem, který prezentuji na Facebooku a kanále Youtube.

PhDr. Miroslav Sládek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *