Go to ...
RSS Feed

Česká televize nesmí šířit bludy a nepravdy


Kdyby žil skladatel Rudolf Piskáček v naší době tak ho nenechala chladným moderní elekktronická média a místo operety Perly paní Serafínky by pravděpodobně vznikla komedie Perly české televize. Snad proto, že byl pátek 13. května, bylo opakovaně slyšet ze zpravodajského kanálu ČT24, že na tento den připadá výročí koncentračního tábora v Letech. To je neskutečná drzost editora, že si dovolí takto manipulovat veřejnost. U nás v Československu ani v protektorátu Čechy a Morava nebyl žádný koncentrační tábor, který by zřídila československá nebo protektorátní vláda. Už zase prostřednictvím veřejnoprávního média vtloukáme do hlavy mládeži tento nesmysl. V Letech u Písku žádný koncentrační tábor nebyl! Ani kdyby se na místě rozkrájel na tisíc kousků ministr k ničemu Dienstbier. Prostě žádný koncentrák!

Tyto tábory byly výhradním vynálezem vyšší německé rasy a byly součástí nejpřísnějšího tajemství třetí říše, která tu měla být tisíc let. Nadlidem se podařilo v likvidačních táborech průmyslově zpracovat lidská těla na jednotlivé složky. Ještě dnes se můžete v Osvětimi podívat na hromady ženských vlasů, desetitisíce bot a různého ošacení, zlatých zubních protéz, brýlí, sudů s mýdlem z lidských kostí, to vše zbylo z lidských bytostí. Našich židovských spoluobčanů tam zmizely desetitisíce. Koncentrační a vyhlazovací tábory na území třetí říše vybudované nacisty byly v příkrém kontrastu s pracovním táborem v Letech a druhým táborem na našem území v Hodoníně u Kunštátu.

Možná, že by se k tomuto tématu mohl otevřeně a fundovaně vyjádřit poslanec a neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberk jehož rodina měla letský pracovní tábor takříkajíc „pod palcem“ a jejíž členové si půjčovali na lesní práce internované bývalé cikánské kočovníky. Podle protektorátní vyhlášky vydané německou okupační správou se s okamžitou platností zakazovalo kočování a jeho přívrženci museli buďto zakotvit trvale v obcích a nebo se „ubytovat“ v pracovním táboře v Letech. Ten, kdo bude mít zájem se dozvědět podrobnosti si jistě najde příslušnou dokumentaci, literaturu a historické odkazy. V České televizi asi nemají čas na takové hnidopiší konání a tak pojmenují bez mrknutí oka pracovní tábor v Letech jako koncentrační tábor a postaví nás na rovneň nacistickému řádění. Pak ovšem nemají v celoplošném médiu co dělat.

Břetislav Albert

2 Responses “Česká televize nesmí šířit bludy a nepravdy”

  1. Vjera
    14. 5. 2016 at 12.26

    Nechápu jak je toto možné. Co se s tím dá dělat? Má to vůbec nějaké řešení?

  2. 4. 6. 2016 at 17.27

    Nesměle se ptám, jsou i jiné číslovky než 10?!? Články totiž čtu do 1. desítky…, tak si toho moc nepřečtu.
    Mohli bychom se zamyslet nad úrovní jazyka českého, zejména jeho degradací posledních 27 let… V degradaci jazyka vlastním národem vidím degeneraci onoho národa. Prostě to tak vidím, netřeba se mnou souhlasit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *