Go to ...
RSS Feed

Otloukánek Andrej Babiš


V poslední době velmi mnoho politiků a novinářů mluví „zasvěceně ale hlavně nahlas“ o Babišově střetu zájmů. Ve skutečnosti je Babiš, spolu s několika dalšími výjimkami jeden z mála, kteří nepřišli do politiky, vydělat si zde peníze. Jak známo, celý plat ministra, jakož i plat poslance včetně náhrad, posílá na účet fondu pro postižené. V tomto ohledu je mimo jakoukoliv pochybnost mezi ostatními politiky „Bílou vránou“ ! Kupodivu – zatím jsem nezaznamenal ani u jednoho z jeho mnoha nenávistných kritiků, že by se k sponzorování postižených připojili, nebo mu alespoň za toto gesto vyjádřili když ne dík, tedy alespoň úctu! Kdyby místo politiky, dále na plný úvazek řídil své firmy ( které jsou mimochodem velmi úspěšné a prosperitní i v zahraničí ), rozhodně by vydělal více než nyní, kdy zdarma dává do pořádku finanční funkčnost našeho státu, aby tento začal fungovat jako prosperující firma. Babiš má mezi politiky v parlamentu, senátu i ve vládě velmi mnoho nepřátel. Důvod? Všichni dosavadní politici a politické strany napříč spektrem, ve skutečnosti hodnotný majetek státu prodávali pod cenou a cenový rozdíl si nechávali posílat na tajná konta, konta příbuzných nebo jako sponzorské dary svým stranám. U uměle předražených státních zakázek byla po léta uplatňována stejná logika, kdy cenový rozdíl mezi skutečnou hodnotou a cenou vyúčtovanou, také končil na tajných kontech bývalých i současných politiků a politických stran. Řádově se jedná o desítky miliard ročně, které nyní politikům a jejich kumpánům z vlastních, ale i ostatních politických stran bolestně chybí.

Babiš jim zrušil PENĚZOVOD a to je pravý a jediný důvod jejich snahy, všemožně a za jakoukoliv cenu Babiše pošpinit a pomluvit, aby se ho zbavili a mohli si penězovod znovu obnovit. My, obyčejní lidé, bychom se měli naopak snažit Babiše udržet v politice co nejdéle, protože zatím je jediný, kdo zachraňuje naše miliardy pro obyčejné občany tohoto státu. On sám je nepotřebuje. Pamatuji se na různé interwiev s Babišem před lety, kdy se Babiš staral úspěšně o svoje podnikání a při různých rozhovorech si jen vždy posteskl, že tehdejší česká politika byla politováníhodná, protože tehdejší politici po vítězných volbách považovali státní rozpočet za svou kořist. Všichni reportéři, kteří s Babišem tehdy dělali rozhovory, se ho tehdy ptali, proč tedy nevstoupí do politiky a našemu státu nepomůže, když ty skutečnosti jasně vidí a má schopnosti tento stát ekonomicky řídit lépe. Titíž reportéři nyní vykřikují fráze o střetu zájmů, přičemž je jasné, že každý kdo podniká, včetně například zedníka – živnostníka, by měl v politice formální střet zájmů také. Reportéři jsou bohužel velmi často buď hlupáci, v mnoha případech ale prospěcháři, kteří za příslib budoucích vysokých postů budou žvanit o čemkoliv, hlavně aby dělný lid zaujali. A pokud žádnou špínu na nikoho nenajdou, vykřikují alespoň, že by dotyčný něco mohl, či že je kolem něj cosi podivné. Bohužel, je mezi námi dost hlupáků, kteří jsou na základě těchto mlhavých výmyslů ochotni odpřisáhnout okolí i světu, že dotyčný je určitě lump, protože oni to totiž ví už dávno a jim přeci nikdo na nos bulíky věšet nebude !

Jsem důchodce s necelými 11 000 Kč důchodu, ale těchto několik vět jsem musel napsat, abychom se nenechali skutečnými darebáky a parazity připravit o zatím jediného člověka, který nám pomáhá tím, že různým Klausům, Kalouskům, Rittigům a jim podobným zavřel kohoutky. A to je něco, co si přinejmenším zasluhuje naši úctu. Dejme mu čas ! Vždyť i k rozkradení potřebovali šíbři celé roky. Takže nemůžeme chtít nápravu ihned, nejlépe už včera. Nebo si tady někdo myslí, že Babiš vlastní kouzelný prsten Arabely? Dle mého názoru je motivem Babiše pro práci v politice jeho osobní výzva, jestli dokáže ekonomickou stránku státu, potažmo nás všech, uzdravit. (zdarma)

Občan České republiky, jeden z dolních deseti milionů

3 Responses “Otloukánek Andrej Babiš”

 1. Ruda
  25. 3. 2016 at 0.24

  Souhlasím s článkem do puntíku. Je jasné, že Babiš šlápl na kuří oko velezlodějům. Proto ten řev. Nechápu, jak je možné, že tlupy jako TOP 09, ODS dělají takový kravál. Vždyt oni nemají ve vládě nic co dělat. Volili je jenom členové jejich tlup. Za zločiny, jichž se dopustili při vedení republiky, mají být odsouzeni k těm nejvyšším trestům. Republika je úplně rozkradena a zadlužená. Jak dlouho se ještě necháme s touto svoločí obtěžovat?

 2. Josef Hula
  25. 4. 2016 at 16.19

  Tyhle výkřiky do světlíku, podepsané jako „Občan České republiky, jeden z dolních deseti milionů“… ty miluju. „Ruda“ také není špatný. Takže soudruzi – jen jsem nakouknul, ale chvátám dál, tady to vypadá jako na sjezdu Čápů. Mějte se a hezky papejte koblihy a Kostelecké uzeniny. Ať vám nezaskočí…

 3. Vaněk
  27. 5. 2016 at 15.15

  No, to, že dává svůj plat na dobročinné účely by bylo jistě chvályhodné, kdyby si sám sobě letos s velkým křikem: to ne já, to Evropská Unie! neprodloužil byznys se žlutým svinstvem, za což mu kápne jen letos bratru 5 miliard do kapsy. Za těchto podmínek bych jim tu v podstatě almužnu nechal taky na dobročinnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *