Go to ...
RSS Feed

Miloš Zeman je noční můra intelektuálů


imagesBritští čtenáři týdeníku The Independent vyjádřlili víc jak 90% podporu poselství z vánočního projevu pana prezidenta Miloše Zemana. Článek vyšel pod názvem Refugees coming to Europe an ‚organised invasion‘, says Czech President.

Zatímco někteří čeští intelektuálové, politici a velcí humanisté vyjadřují zděšení a hluboký nesouhlas a někdy i pohrdání s vánočním projevem pana prezidenta Miloše Zemana, tak u britských čtenářů a diskutujících sklidil uznání a pochvalu za odvahu a čestnost. Čtenáři a diskutující na serveru The Independent oceňují otevřenost a schopnost pana prezidenta v popisu situace uprchlické krize. Diskutující dále popisují i své zkušenosti s islámem a s islámskými uprchlíky. A oni mají nepochybně větší zkušenosti s multikulturalismem než my. Muslimů žije ve Velké Británii asi 3.000.000 a jejich počet roste do slova den po dni. Je někdo překvapen? To pokrytectví některých kritiků pana prezidenta mě děsí. Určitě zmíním nejčastější názory v diskusy ke zmiňovanému článku. Naši politici nám nechtějí naslouchat. Všichni se bojí nahlas vyslovit obavy z islámské invaze, aby nebyli označeni za rasisty. Uprchlická krize je organizovaná. Potřebujeme země jako Čr, Sr, Maďarsko. Země, které skutečně hájí Evropu a evropskou kulturu. Německo chce opět zničit Evropu. Multikulturalismus je zmatek, chaos a nepořádek. Západní hodnoty muslimy  nezajímají. Ve skutečnosti je nenávidí. Poctiví plátci daní, platí ze svých peněz lidi, které zajímají nejvíce sociální dávky. Někteří diskutující dokonce vyjadřují obavy z občanské války s muslimskými spoluobčany. Politici z východní Evropy mají realističtější názory na uprchlickou krizi, než ti naši. Naše armáda by měla bránit naše hranice a syrští mladí uprchlíci by měli bránit tu svou. Pan prezident je také přirovnán k Winstonovi Churchillovi a paní Merkelová označena za zrádce Evropy. Další častý názor je, že někteří  mladí uprchlíci ani nechtějí bojovat proti ISIS, protože s nimi někteří sympatizují. Ukazování žen a dětí je často pouhou propagandou. Čtenáři britského The Independent děkují Českému prezidentovi, považují jej za hrdého muže a podpora jeho názorů z vánočního projevu byla téměř absolutní.

Tahle země je naše. Tak to bylo to nejzmiňovanější a nejkritizovanější vyjádření v našich médiích. Pan prezident Miloš Zeman byl dokonce označen za nacistu a bolševika. Lidé souhlasící s názory pana prezidenta jsou označováni za lidi trpícími postkomunistickou malostí, nebo ještě hůře. Nechápu to. Pan prezident je i titulován jako nenávistný a ulhaný prezident. Naprosro nechápu. Kritika je zdravá, ale asi každý kritik by si měl položit otázku, co dokázal on a co dělá on pro Českou republiku. Příznivci pana prezidenta Miloše Zemana jsou někdy nazýváni jako primitivní, jednodušší, xenofobní, zakomplexovaní a trpícími předsudky. Myslím, že právě těmi předsudky trpí Zemanovi kritici. Těmito pseudohumáními a pseudointelektuálními.

Jsem rád, že jsem jednoduchý člověk.

Patrik Juda
(zveřejněno bez souhlasu autora)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *