Go to ...
RSS Feed

Dopis Víta Pokorného válcuje internet


Toto je dopis rozhořčeného Čecha. Proč žaluje Evropu a proč žaluje Francii? Necháváme ho v plném znění. Již nyní text Víta Pokorného sdílelo více než 21 tisíc lidí. V čem je jeho síla? Posuďte sami!

Je suis France? Aneb mám si svou tvář na profilovce tady na  HYPERLINK „http://www.extra.cz/tema/facebook“ Facebooku zabalit do francouzské trikolóry? Ne, kamarádi, neudělám to. A to nikoliv proto, že bych snad nesoucítil s dětmi, které při náhlém útoku v Paříži přišly o své rodiče, nebo s mrtvou studentkou, která už nikdy nedopíše svou téměř hotovou bakalářskou práci. Předčasně a nedobrovolně odešlo více než 130 lidí, další stovka je v kritickém stavu v nemocnici, další tři stovky jsou „jen“ obyčejně zranění. Je mi jich nesmírně líto, ale na pozadí jejich oběti napřahuji ukazovák, ukazuji a nekompromisně ŽALUJI:

Politici Evropské unie, špičkoví představitelé bohatých a humánních západních států, TO VY jste umožnili, aby americká politika a Vaše servilní nečinnost rozvrátily stávající fungující politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iráku, Afghánistánu, v Libyi, v Súdánu, v Čadu a ve spoustě dalších států.

TO VY jste zapříčinili konec obvyklého fungování těch krajin, vznik stovek nepřehledných kmenových bojůvek a stav, kdy v těch zemích neexistuje bezpečí a každý tam zápasí s každým.

TO VY jste odpovědní za dodávky zbraní tu jedné, tu druhé bojující skupině, v podstatě každému, kdo zaplatí příslušný bakšiš do Vámi spravované státní kasy.

TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, který směřuje za svou lepší ekonomickou budoucností do Evropy. Mladí muži, kteří k nám z velké části přicházejí (třebaže fotografie v novinách jsou plné starostlivých maminek a plačících dětí bez teplého svetru), mají v kapsách tu stovky, tu dokonce tisíce eur či dolarů. Podle našich novin ale ti lidé pocházejí z nejchudších poměrů a utíkají před válkou ve své zemi. Tfuj, říkám a uplivávám si před novinářem, který to napíše. Jak dlouho si myslíte, že budu věřit pohádkám, kdy se mi snažíte říct, že chudá a početná rodina prodala veškerý svůj majetek (předtím už poničený válkou a zkonfiskovaný islamisty) a poslala jednoho svého zástupce do Evropy? Jsem podstatně bohatší než „chudá africká rodina“ a nedám dohromady několik tisíc eur, když jedu na dovolenou. Prostě si to nemohu dovolit. A Vy mi budete donekonečna lhát, že ty peníze v jejich kapsách jsou JEJICH???

JAK TO, že neumíte ochránit vnější hranici Schengenského prostoru a tisíce hodin Vašich schůzek končí jen bezduchými prohlášeními, která nic, ale SKUTEČNĚ NIC neřeší?

JAK TO, že bohatá Evropa, disponující mimo jiné nejmodernější vojenskou aliancí  HYPERLINK „http://www.extra.cz/tema/nato“ NATOse superdokonalými zbraňovými systémy, neumí udělat pořádek na svých hranicích a dovolí, aby nám tu chodily statisíce neregistrovaných lidí bez dokladů nebo se smyšlenou identitou?

JAK TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných) „no go“ zón uprostřed našich evropských velkoměst, kam se Belgičan, Francouz nebo třeba Švéd bojí chodit, kde neplatí slovo policisty a kde snad, nedej bůh, už nyní vládne právo šaría?

JAK TO, že máte peníze na to, abyste živili, šatili, ubytovávali a školili třeba v jazyce statisíce přivandrovalců, abyste je přepravovali vlaky či dokonce letadly, abyste jim zabezpečovali zdravotní péči? Víte, co dělá náš bezdomovec, kterému exekutor kvůli dluhu 50 000 sebral střechu nad hlavou a odsoudil ho k doživotní existenci v šedé ekonomice? Když je mu zima, zaleze k rourám dálkového topení někde u plotu teplárny, když má hlad, jde vybírat kontejnery, a když ho bolí břicho, prostě jen tiše trpí a léčí se snad ukradeným rumem. Žaluji, že o Františka Nováka či Pepu Koudelku se postarat neumíte, zatímco Mohamedu Al Ibn Azízovi v téže situaci zajistíte z našich společných peněz dům, lékaře, sociální péči, kapesné, mobilní telefon a právníka. Ku*va, proč??

Nedivte se pak, že radikálové zneužijí tuhle Vaši pseudopohostinnost a ve jménu Alláha tu začnou střílet nebo vyhazovat do povětří tu metro, tu vlak, tu autobusy, nebo třeba fotbalové stadióny či koncertní sály.

Jak dlouho ještě budete pobírat své královské platy a za zdmi svých paláců, chránění státem bodyguardů, donekonečna vydávat svá prohlášení, která jsou (a teď to napíšu fakt na plnou hubu) k hovnu? Kdy konečně se postavíte za svoje voliče, za nás Evropany, a kdy konečně začnete něco pořádného dělat?

Kolik ještě musí přijít útoků, kolik nevinných tatínků musí být zabito, kolik evropských maminek musí být znásilněno, abyste pochopili, že tohle všechno je jen a jen VAŠE chyba?

A proto ne, já nejsem Francie a moje profilovka není zahalena trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tváří, ukazuji na Vás a žaluji. A budu to dělat čím dál tím častěji a čím dál tím hlasitěji. Nebojím se.

Zveřejněno v předvečer 17. listopadu (16. 11. 2015 17.52)

324 Responses “Dopis Víta Pokorného válcuje internet”

 1. Jaroslav
  19. 1. 2016 at 16.56

  A nechtělo by to novou Pražskou defenestraci???

 2. Milena Matoušková
  19. 1. 2016 at 18.50

  Naprosto souhlasím a děkuji, že někdo jiný dokázal takto vyjádřit i moje myšlenky a obavy.

 3. Vojtěch
  19. 1. 2016 at 23.00

  Tohle je naprostý nesmysl. Výkřik falešných hesel a prázdných všeobecně omílaných nefaktů. Těžko mi je, že lidé jsou tak ploší a nevidí za hranici své životní bubliny, ve které si vytvářejí dramatickou paniku, aby mohli svádět alespoň s něčím v životě souboj.

 4. Radomil
  20. 1. 2016 at 7.42

  Naprostá pravda,musí se přitvrdit a to pořádně.

 5. MERLIN
  20. 1. 2016 at 12.50

  Jednoduše a jasně řečeno. Ani EU, ani naše vláda neudělaly NIC. Jsem pro pomoci ženám a dětem. Ale proč těm mladým, „práce chtivým“ mladíkům.? Nemáme jich tady dost, svých, bohužel, vlastních, českých? Je na čase vytvořit „Platformu zdravého a selského rozumu“. Začít dodržovat Ústavu. Slyšet a vnímat, co říká náš prezident, prezident Ruské federace. Mnoho rozhodnutí EU porušuje naší Ústavu ČR a práva našich občanů. Lidé spojme se. Pánové Konvička, Okamura a další. Koalice za práva občanů ČR podle Ústavy ČR.

 6. mila šívrová
  20. 1. 2016 at 14.38

  Se vším souhlasím. Ti lidé nahoře dobře ví, že je to jejich chyba, ale peníze jsou pro ně víc než vlastenectví a svědomí. Ráda se zúčastním nové pražské defenestrace. Mila

 7. Jaroslav
  20. 1. 2016 at 16.59

  Naprostá pravda a souhlasím s mnohem tvrdším přístupem. Ono se něco stane až znásilní ženu někomu z těch chytrejch politiků že?

 8. Jindra
  21. 1. 2016 at 9.56

  Já nevím, bohaté evropské země zbohatly z drancování kolonií, vyhladily tam vládnoucí rodiny a z celých národů nadělaly méněcenné slouhy a vnucovaly křesťanství. Vlna se vrací, semele nás, ať už napíšeme na internet cokoliv. Nemá to žádný účinek. Tak JPP nanejvýš.

 9. Luboš
  21. 1. 2016 at 11.08

  Smekám před tebou chlape. Super článek, který říká vše i za mě.

 10. Margita Hrádelová
  21. 1. 2016 at 17.59

  S autorem otevřeného dopisu, panem Vítem Pokorným, se plně ztotožňuji! Stydím se za premiéra Sobotku, jeho stále dokola omílané nicneříkající plky se nedají poslouchat. Je poplatný vedení EU, nikoliv České republice, a protože, ač měl dost času na to, aby prozřel, nestalo se tak: ŽÁDÁM JEHO DEMISI, a současně DEMISI celé vlády! Jeho dnešní vystoupení v PS na téma migrace bylo mlácením prázdné slámy! Ujišťováním, jak máme vše pod kontrolou, nevěří ani on sám! Vyzývám občany ČR, kterým není lhostejná budoucnost naší vlasti, našich potomků, k občanské neposlušnosti! Margita

 11. Otta
  21. 1. 2016 at 19.26

  Neni co k tomuto psát, jen SOUHLAS-SOUHLAS-SOUHLAS!

 12. Josef
  21. 1. 2016 at 19.40

  Nesemele. My jsme se do koloniálního zotročování národů Afriky a Asie nenamočili. Naopak pomáhali jsme jim do roku 1989 aby se mohli postavit se na vlastní nohy. Braňme se všem vetřelcům bez jakéhokoliv pocitu viny.

 13. Ing.Josef Poláček
  21. 1. 2016 at 20.00

  Dobrý večer, můj 100 %-ní souhlas; my jsme s těmito problémy jakoby za pecí, ale EU a i naši představitelé se musí rázně rozhoupat a tvrdě řešit, nikoliv jen tlachat! JP

 14. Alena
  21. 1. 2016 at 20.35

  Plně souhlasím s názorem. Nikde není zmínky o tom, kolik přistěhovalců mají ve svých palácích poslanci a vláda. Z jejich platů mohou živit několik stovek rodin.

 15. Heša
  22. 1. 2016 at 8.43

  Jednoznačně souhlasím.

 16. Stanislav
  22. 1. 2016 at 17.15

  Stoprocentně souhlasím. Každé slovo je aktuální pravda. VOJTĚCHU nejsi náhodou Sobotka nebo ten dosazenej američan Dienstbier (slizoun, lidi už nikdy tyhle blby nevolte). Je jasné, že za prachy (6000 euro za kus) si Sobotka klidně vezme 29000 kusů těch ILEGÁLŮ, vždyť jsou to 4 700 000 000 euro, který si ti zrádci národa klidně rozdělej a až bude zle utečou k Amíkům, jstejně jsou jejich pohunci! Všechno to způsobili Amíci svojí dlouholetou agresivní politikou, všude, kde šlápli vše zničili. Kdo myslíte, že platí ty obrovské lodě, kterými nám do Evropy chrlej ty zběhy?! A Sobotka ta „zubatá pleš“ se při svejch pohádkách za tribunou usmívá jak tele! Pořád jsou to IMIGRANTI a ne nezákoní zběhové. Ta blbá Šabatová ještě chodí kontrolovat, jak se jim daří. Vždyť jsou to muklové, ať spí na zemi a žerou co dostanou! Naučil bych je žrát i vepřové nožičky. Až by měli hlad, žrali by i ocásky. Musíme jim 6.února ukázat, že nejsme zbabělci a že je už nikdy volit nebudeme! DEMISI a DEFENESTRACI! Vládu, ale i ředitele televizních stanic a všechny ty prolhané redaktory a redaktorky a moderátory s moderátorkama prolhanejma!

 17. Ada
  22. 1. 2016 at 22.58

  Let the revolution begin… 6. 2. 2016

 18. Jana
  23. 1. 2016 at 9.02

  Ano! Je to zrada. Cítím se jak kuřátko na dvorku o kterém rozhoduje mlsný kocour, který na dvorek poslal tygra, aby v sednici zakousl dalších deset kuřat… hanba

 19. stav.Antonín Knížek
  23. 1. 2016 at 19.03

  Všichni vysocí činitelé v Evropě, včetně našich představitelů, jsou JUDr, MUDr, Ing, Doc, Mgr a podobně. Vysoce vzdělaní lidé a při tom jsou tak hloupí, že ač věděli o problémech s přistěhovalci tohoto druhu dosti dlouho, nic neudělali a jen žvaní o tom, jak by se mělo pokračovat a tím to končí! Jednoznačnými viníky nastalé situace v Evropě, jsou pí. Merkelová a její političtí pokrytci, včetně našich žvanilů – pana Sobotky, Diensbira a dalších. S tou defenestrací bych také souhlasil. No a k dopisu pana Pokorného není co dodat – 100%ní souhlas.

 20. Štefan Horák
  23. 1. 2016 at 20.57

  Souhlasím. Myslím, že není pozdě, ale už je třeba jednat. Celá myšlenka multikulturalismu je nesmysl z podstaty. Je proto nespočet neustále přibývajících důkazů, především z praxe. Ale hlavní je především úmysl islámu ovládnout svět. Na řadě je Austrálie, Rusko, USA, Čína a Evropa. S pomocí Evropských politiků, kteří jinak nejsou důležití, se mu to daří.

 21. Milena Ostrovska
  24. 1. 2016 at 5.38

  Ano, vsichni vime, co se deje a ne jenom v Evrope. Ale kdo za to vse bere penize, kdo je ten „Big Boss“ ktery za tim vsim stoji a ostatni jen doplaceji penezi i zivoty? Neni to jen Amerika. Je snadne kritizovat, ale jak z toho ven? Je v nas odvaha, bojovat a dat zivot kdyz nevime proti komu stojime? Chtela bych objasneni. Islam je jen pomocny prostredek, nebo hlavni akter? Je tezko rozumet podstate situace.

 22. George Smith
  24. 1. 2016 at 21.15

  To by nechtělo jen omezenou pražskou defenestraci, ale Evropskou! A pokud je celý europarlament v přízemí, dát si tu práci, vynést je hodně vysoko a pak je teprve shodit. Vymetl bych šmahem všechny muslimy z Evropy! Buď přejdeš na křesťanství a budeš respektovat zákony země, která ti dala azyl, nebo vypadni a už se nevracej! Děláš bordel, nebo ten bordel dělají tví souvěrci!? Vypadni a už se nevracej! Vadí ti, že křesťané slaví Vánoce? Uráží tě to?… Vypadni a už se nevracej! To je můj názor na problém s muslimy a migranty.

 23. Jaromír Čihák
  26. 1. 2016 at 18.04

  Když se nad událostmi posledních několika let zamyslím, běhá mně mráz po zádech. Vždy náš národ doplácel na liknavost sousedů. Byl zrazen ve 38mém roce, obsazen v 68mém a nyní, společně v EU by měl vylízat kaši, kterou uvařili jiní.
  Jsou to darmožrouti, kteří nic dobrého pro své občany nevytvoří, jen je ožebračují a ještě jim to nestačí. Zřejmě je to pro ně způsob, jak cíleně snížit světovou, hlavně evropskou, populaci. Pokud se nebudeme bránit je s námi amen.

 24. Kebza
  26. 1. 2016 at 19.09

  Vždyť to je sranda, prodali naše zbraně na rozkaz USA a my se budem bránit mávatky jak na prvniho máje. Takle Hitler sebral zbraně Židům a jak to dopadlo?

 25. Linda
  26. 1. 2016 at 22.02

  Hezké řeči ale vykřiknuté do prázdna…

 26. Mirka
  27. 1. 2016 at 9.12

  Je to stoprocentní pravda. Jak je možné, že my „obyčejní“ lidé dopředu vidíme a naši politici nikoliv?

 27. Vladimír
  27. 1. 2016 at 13.52

  Pane Pokorný velmi Vám děkuji a jistě i za mnoho dalších občanů za otevřenou kritiku, která by se měla odrazit na „našich“ vládních představitelích, zejména na p. Sobotkovi. Vážím si Vaší odvahy a doufám, že se budu moci připojit. Zatím však úspěch při skladbě momentální vládní a evropské sestavě není v dohlednu.

 28. Vladimír
  27. 1. 2016 at 18.23

  Naprosto souhlasím.

 29. Václav
  28. 1. 2016 at 12.21

  Bezvýhradně s Vámi pane Pokorný souhlasím. Dále již není možné čekat. Je třeba bojovat. Celoplošná neomezená generální stávka musí přerůst do konfliktu s nadutými „vládci“ a strachy posranými přisluhovači, pokrytci a zrádci národa Českého. V boji všemi prostředky se dostaneme i k těm nejmodernějším zbraním. Chceme-li se zachránit, protože jsme neztratili pud sebezáchovy, náš čas NADEŠEL! Jinak už je pozdě a pokud nás Rusko nepodpoří jsme navěky ztraceni.

 30. Václav Vašek
  28. 1. 2016 at 15.48

  Pane kolego, souhlasím a děkuji za upřímné myšlenky. Pro informaci, že existují lidé podobného smýšlení, navrhuji nahlédnout na web… http://www.letci-zatec.cz. Svoji úvahu jsem publikoval v polovině srpna 2015. Mnohé se vyplňuje.

 31. Olda
  28. 1. 2016 at 18.07

  Hezky napsáno, ale moc se tím nezmění, dokud občané nevyjdou do ulic demonstrovat po statisících.

 32. Renata
  28. 1. 2016 at 22.49

  Souhlasím se vším, Sobotka je ZRÁDCE národa! Odstup Satane! Patolízale! Lidi, je to na nás VŠECH! 6.2.2016

 33. Eva
  29. 1. 2016 at 18.05

  Co víc říct? Jsem důchodce, chci mít všechny výhody jako migranti a budu se mít mnohem lépe.

 34. PAVEL
  29. 1. 2016 at 19.14

  Velká škoda, že to pan Hitler tehdy nedotáhl do konce. Měl se vyprdnout na Rusko a raději vyřešit otázku v židovských a dnes islámských státech. A mohl mít taky ropu, je jí tam dost.

 35. Pynguin Karel
  30. 1. 2016 at 12.07

  Snad nám to „jednou“ dojde vše včas. Souhlasím, je to velmi, velmi slušně napsané. A bohužel je to pravda.

 36. Renata
  31. 1. 2016 at 14.12

  Jsem seniorka a v době placení za každý recept a pobyt v nemocnici jsem absolvovala 7 operací páteře, ještě ted splácím dluh a musím si k ID přivydělávat, abych ho doplatila. Naše vláda si zvedne platy kdy chce a o kolik chce (jako by to nemohlo řešit referendum, když jsou tam díky nám) my musíme čekat, že nam přidají co zbyde – 40,- Kč. Jednorázový příspěvek je o ničem – je to stovka na měsíc. Ale imigrantům se bude dávat všechno zdarma a my, kteří jsme pracovali celý život, nedostaneme ani ten důchod…

 37. Jarmila
  1. 2. 2016 at 10.02

  Souhlasím se vším, co bylo řečeno, kromě „mistra“ Vojtěcha. Je mi smutno z toho, jak se všemožně starají o děti z Afriky, o všechny mimo náš stát, ale co naše děti, které nemají svoji rodinu, ty nikdo v TV neukazuje, co naši bezdomovci, proč o ně se nikdo nepostará? Prostě nejsou peníze! Pořád se stát stará o někoho jiného, ale kdo se stará o náš národ? Aby měl práci, bezpečnost domova, aby děti měly bezpečnou budoucnost. Říká se, že na návštěvu byste měli přijít ohlášení. Ale do Evropy se hrne plno různých lidí a koho se ptali, kdo jim to dovolil? A ještě si kladou podmínky, kradou tady a kdoví co ještě. Je mi z toho smutno, je to pro všechny naše lidi beznaděj. Kdo se jich zastane? Ale jenom slova to nezmění.

 38. Štefan
  2. 2. 2016 at 12.30

  Austrália to rieši efektívne a humánne. EU – Brusel je plný retardovaných idiotov, Merkelová je šialenec, dávno na ňu mali hodiť sieť. Ale sú to aj dôsledky zločinov kolonizácie. Po celom svete má Británia ako zločinec Nr.1 ešte stále aj dnes kolonizované územia, USA tak isto – anektovaný Texas, Havaj a pod, Francúzsko prvé bombardovalo Lýbiu a Sarkézy nie je dodnes obesený, naopak – kandiduje. Je morálne a správne, ak budú tieto kolonizátorské krajiny zničené. Apokalyptický zánik celej Európy je neodvratný, škoda, že si to spolu s darebáckymi krajinami odskáču aj tie nevinné.

 39. Eva
  2. 2. 2016 at 23.15

  J´accuse… Děkuji za zviditelnění vlastně i mého vnímání dané situace!

 40. Jitka
  3. 2. 2016 at 12.32

  Ano, to je celá pravda. Nevím, jak se bránit. Celá garnitura námi zvolených pomahá EU, asi za to dostali hooodně zaplaceno. Ano jsme odzbrojení! Věc: V. Havle, jsme rozumný statečná národ snad! Prosím vzbuďme se a bojujme za naše vnuky a vnučky. Jsem důchodkyně z Jihlavy a jsem smutná! Jíťa

 41. Marie Karlíková
  3. 2. 2016 at 18.54

  Plně s Vámi souhlasím, ve všem máte pravdu.

 42. Jan Kubula
  4. 2. 2016 at 0.27

  Ale co máme MY obyčejní lidé dělat? Modlit se, co nám zbývá…

 43. iva
  4. 2. 2016 at 15.08

  Milý Vojtíšku, Vojtíšku pojď se mnou pod cíšku. A Vojtíšek vece: nepůjdu cérečko, mám malé pérečko. Tak to mě napadlo při čtení jeho „sofistikovaného“ komentáře. Původně jsem se domnívala, že jim něco takového, jako olbřímí trafika-Evropský parlament- nemůže projít. A vida! Myslí si skutečně někdo, že ti kteří vymýšlejí předpisy typu jak velký má být banán, mají šedou kůru?

 44. Karel
  4. 2. 2016 at 23.10

  Naprostý souhlas, a všichni si to připomeňte u voleb, protože je to
  dnes jediná možnost změny.

 45. Jiři
  5. 2. 2016 at 10.23

  Pojdme znova do ulic a vyženme je z hradu a parlamentu a vinutit si nove volby. Toto je jedina šance jak si zachranit republiku.

 46. Jura
  5. 2. 2016 at 11.44

  Čtu Vaše oprávněná rozhořčená stanoviska a plně souhlasím. Jen na toto všechno myslete při VOLBÁCH!

 47. Tamara Wenderová
  7. 2. 2016 at 9.47

  Co ta žaloba? Tak něco hloupýho a zavádějícího jsem dlouho nečetla. A proto Vašimi slovy: „Stojím proti Vám s odhalenou tváří, ukazuji na Vás a nežaluji Vás, protože za blbost by se nemělo zavírat.“ A taky budu doufat, že až ta Vaše (rusko-EU-IS-USA) mediální válka/objednávka, tak se alespoň trošku chytnete za nos. A jinak…Nebojím se.

 48. Vašek
  7. 2. 2016 at 21.37

  Musí se tvrdě vymést v alespoň horních patrech celá Evropa, jinak se nic nezmění. Voliči musí chodit volit, ne proto, že to mají nařízené, ale aby dění ovlivnili. Musí chodit volit a používat hlavu, koho volit, ovšem to se (bohužel) nestane.

 49. Fabi
  8. 2. 2016 at 12.27

  Je to smutné, když si představím kolik umu, práce, vědění, bolesti a krve bylo obětováno. Co všechno už jsme dokázali vybudovat a teď to můžeme zase ztratit. Tohle není emigrace, ale spíš stěhování národů a okupace bez boje. A naši předkové se obracejí v hrobech.

 50. Milan
  9. 2. 2016 at 16.18

  To Tamara Wenderová: kromě toho, že s panem Pokorným plně souhlasím, bych Vás chtěl jen informovat o tom, že pokud se někdy setkáte s právem „šaríja“, bude to Vaše poslední setkání na tomto světě. Měla byste více číst a poznávat rozdílnost kultur. Pak byste totiž nikdy nemohla napsat takový výkřik, ba přímo hovadinu! Držím Vám palce, abyste „je“ (myslím členy IS) nikdy osobně nepotkala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *