Go to ...
RSS Feed

Dopis Víta Pokorného válcuje internet


Toto je dopis rozhořčeného Čecha. Proč žaluje Evropu a proč žaluje Francii? Necháváme ho v plném znění. Již nyní text Víta Pokorného sdílelo více než 21 tisíc lidí. V čem je jeho síla? Posuďte sami!

Je suis France? Aneb mám si svou tvář na profilovce tady na  HYPERLINK „http://www.extra.cz/tema/facebook“ Facebooku zabalit do francouzské trikolóry? Ne, kamarádi, neudělám to. A to nikoliv proto, že bych snad nesoucítil s dětmi, které při náhlém útoku v Paříži přišly o své rodiče, nebo s mrtvou studentkou, která už nikdy nedopíše svou téměř hotovou bakalářskou práci. Předčasně a nedobrovolně odešlo více než 130 lidí, další stovka je v kritickém stavu v nemocnici, další tři stovky jsou „jen“ obyčejně zranění. Je mi jich nesmírně líto, ale na pozadí jejich oběti napřahuji ukazovák, ukazuji a nekompromisně ŽALUJI:

Politici Evropské unie, špičkoví představitelé bohatých a humánních západních států, TO VY jste umožnili, aby americká politika a Vaše servilní nečinnost rozvrátily stávající fungující politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iráku, Afghánistánu, v Libyi, v Súdánu, v Čadu a ve spoustě dalších států.

TO VY jste zapříčinili konec obvyklého fungování těch krajin, vznik stovek nepřehledných kmenových bojůvek a stav, kdy v těch zemích neexistuje bezpečí a každý tam zápasí s každým.

TO VY jste odpovědní za dodávky zbraní tu jedné, tu druhé bojující skupině, v podstatě každému, kdo zaplatí příslušný bakšiš do Vámi spravované státní kasy.

TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, který směřuje za svou lepší ekonomickou budoucností do Evropy. Mladí muži, kteří k nám z velké části přicházejí (třebaže fotografie v novinách jsou plné starostlivých maminek a plačících dětí bez teplého svetru), mají v kapsách tu stovky, tu dokonce tisíce eur či dolarů. Podle našich novin ale ti lidé pocházejí z nejchudších poměrů a utíkají před válkou ve své zemi. Tfuj, říkám a uplivávám si před novinářem, který to napíše. Jak dlouho si myslíte, že budu věřit pohádkám, kdy se mi snažíte říct, že chudá a početná rodina prodala veškerý svůj majetek (předtím už poničený válkou a zkonfiskovaný islamisty) a poslala jednoho svého zástupce do Evropy? Jsem podstatně bohatší než „chudá africká rodina“ a nedám dohromady několik tisíc eur, když jedu na dovolenou. Prostě si to nemohu dovolit. A Vy mi budete donekonečna lhát, že ty peníze v jejich kapsách jsou JEJICH???

JAK TO, že neumíte ochránit vnější hranici Schengenského prostoru a tisíce hodin Vašich schůzek končí jen bezduchými prohlášeními, která nic, ale SKUTEČNĚ NIC neřeší?

JAK TO, že bohatá Evropa, disponující mimo jiné nejmodernější vojenskou aliancí  HYPERLINK „http://www.extra.cz/tema/nato“ NATOse superdokonalými zbraňovými systémy, neumí udělat pořádek na svých hranicích a dovolí, aby nám tu chodily statisíce neregistrovaných lidí bez dokladů nebo se smyšlenou identitou?

JAK TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných) „no go“ zón uprostřed našich evropských velkoměst, kam se Belgičan, Francouz nebo třeba Švéd bojí chodit, kde neplatí slovo policisty a kde snad, nedej bůh, už nyní vládne právo šaría?

JAK TO, že máte peníze na to, abyste živili, šatili, ubytovávali a školili třeba v jazyce statisíce přivandrovalců, abyste je přepravovali vlaky či dokonce letadly, abyste jim zabezpečovali zdravotní péči? Víte, co dělá náš bezdomovec, kterému exekutor kvůli dluhu 50 000 sebral střechu nad hlavou a odsoudil ho k doživotní existenci v šedé ekonomice? Když je mu zima, zaleze k rourám dálkového topení někde u plotu teplárny, když má hlad, jde vybírat kontejnery, a když ho bolí břicho, prostě jen tiše trpí a léčí se snad ukradeným rumem. Žaluji, že o Františka Nováka či Pepu Koudelku se postarat neumíte, zatímco Mohamedu Al Ibn Azízovi v téže situaci zajistíte z našich společných peněz dům, lékaře, sociální péči, kapesné, mobilní telefon a právníka. Ku*va, proč??

Nedivte se pak, že radikálové zneužijí tuhle Vaši pseudopohostinnost a ve jménu Alláha tu začnou střílet nebo vyhazovat do povětří tu metro, tu vlak, tu autobusy, nebo třeba fotbalové stadióny či koncertní sály.

Jak dlouho ještě budete pobírat své královské platy a za zdmi svých paláců, chránění státem bodyguardů, donekonečna vydávat svá prohlášení, která jsou (a teď to napíšu fakt na plnou hubu) k hovnu? Kdy konečně se postavíte za svoje voliče, za nás Evropany, a kdy konečně začnete něco pořádného dělat?

Kolik ještě musí přijít útoků, kolik nevinných tatínků musí být zabito, kolik evropských maminek musí být znásilněno, abyste pochopili, že tohle všechno je jen a jen VAŠE chyba?

A proto ne, já nejsem Francie a moje profilovka není zahalena trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tváří, ukazuji na Vás a žaluji. A budu to dělat čím dál tím častěji a čím dál tím hlasitěji. Nebojím se.

Zveřejněno v předvečer 17. listopadu (16. 11. 2015 17.52)

324 Responses “Dopis Víta Pokorného válcuje internet”

 1. Jindra
  11. 2. 2016 at 22.22

  Naprosto s autorem článku souhlasím. Amerika dnes stojí za veškerým svinstvem co se na světě děje, bohužel, a to jsem je měl kdysi rád. Jen to jejich spojenectví se Saudy, Katarem, Tureckem – jsou to mizerní pokrytci. Jejich ego přerostlo do obrovských rozměrů a hrozí to třetí světovou.

 2. richard jilek
  12. 2. 2016 at 19.01

  Je to jeden velkej hnus a bordel v Evropě! Humanita a socialisti Evropu pošlou do té nejčernější prdele! Defenestrace!

 3. vilda
  14. 2. 2016 at 9.18

  Pravda není semeno, aby se zasadilo a čekalo až vyroste v čin. Co dělet? Budou volby, tam je nutné vyloučit všechny stávajicí strany, které dnes řídí tento stát.

 4. Miroslav Lopata
  16. 2. 2016 at 1.06

  Nedávno jsem slyšel krásný vtip: „Víte, proč ještě nebyl v USA žádný státní převrat? Protože tam nemají Americké ambasády.“

 5. dvok
  16. 2. 2016 at 10.22

  souhlasím s článkem. Američani jsou horší jak teroristé, je to postrach současného světa. Jde jim pouze o likvidaci prosperity Evropy. A evropští politici /Merk/ jim lezou do zadku.

 6. zdeněk
  16. 2. 2016 at 13.10

  Na veškeré tyto lumpárny je jednoduchá odpověď. Vlády jen dělají, že vládnou a ve skutečnosti za vším stojí ti nejbohatší, jejichž rozežranost a touha po moci je bezmezná. Vždyť je to stejné i u nás. Za většinou zákonů stojí lobbysté za nějakou obrovskou firmu a úplatní poslanci, kteří zákony navrhnou.

 7. Václav Krůta
  18. 2. 2016 at 8.51

  Děkuji za Vaše vyjádření a plně s ním souhlasím. Je třeba vzniklou situaci řešit. Příjemný den. S pozdravem Václav Krůta

 8. Pavel
  20. 2. 2016 at 0.09

  Je to dvadsať ročný plán USA ako zničiť Europu.

 9. Marie
  20. 2. 2016 at 1.11

  Naprosto souhlasím se vším co článek obsahuje. Za vším svinstvem ve světě je USSA. Imigrace je jimi řízená a zaplacená invaze se záměrem co největšího promísení a tím oslabení evropských národů a jejich národnostního cítění. Už je pět minut po dvanácté. Pokud si to necháme líbit, tak naše děti a možná ještě my, budeme utíkat ke Slovanům na východ. Jak si vůbec mohli naši vládci – Sralbotka a ostatní vlezdoprdelové myslet -, že by s námi někdy Anglo-Sasi jednali jako rovný s rovným? Pokud si včas neuvědomíme, že jsme Slované a nezačneme se podle toho chovat, čeká nás neodvratný konec! Lidi, ztratili jste již úplně pud sebezáchovy? Nedejte se!

 10. Jiří II
  21. 2. 2016 at 1.31

  Díky, Václavovi, Zdeňkovi, Mírovi, Vildovi, Richardovi, Jindrovi a dalším se konečně stáváme tím, co jsme možná ne vždy byli, jedním hlasem, jedním národem a ne, jen bezejmenným davem…

 11. haba
  24. 2. 2016 at 0.20

  Rešení? Příjde ve válce! Stačí jeden šílenec, který slíbí, že zachrání národy. To už tady bylo, lidi vzpomeňte si… Najde se osvícenec? Jednoduchý test uznání kultury naší země je uvítání muslimů u nás vepřo, knedlem, zelím a pivem. Nechceš, nemůžeš tu žít? (Věřím, že každá země v EU má své zvyky). Politika a náboženství, vždy rozdělovala lidi
  Čím větší moc, tím větší korupce (citát 2000 let starý), čeká nás „planeta opic“ ?

 12. Jirka
  25. 2. 2016 at 21.45

  Jindro, Amerika za tím nestojí, její chyba je, že se neangažuje a proto je všude takový bordel. Když to USA řešily, tak to tak nebylo. Inu Ali Mustafa Obama.

 13. Lea
  29. 2. 2016 at 12.36

  Vyjádřim se jen k těm ceskym bezdomovcům. Ti lidé jsou tak zlomení, že neumi hledat pomoc a využít svých práv. Každý může najít sociální službu, která mu pomůže najít bydlení, ať jde jen o ubytovnu či azylovy dům. Tam mu pomohou vyridit sociální dávky – konkrétně příspěvek na živobytí a doplatek na bydleni ze kterého si bydleni uhradí. Jako samozivitelka diky z životního minima už 5 let a jde to sice těžko, hlavně, že jde. Takže je to o míře síly a ochoty tu situaci řešit. Ja mam exekuce ve větších částkách než je tu uváděny příklad, o bydleni jsem taky prisla a bydlím v najmech. Co mi vadí je, že azylanti dostávají vice peněz než my, socky. Jinak jsem neutrální, těžko soudit vše takto globálně. Jen to zkuste otočit! Co byste dělali na jejich místě vy, kdyby jste opravdu měli obrovský strach o svuj život a přežití vasi rodiny? Chtěli byste zažít to co oni? Všichni chceme přežít, to je nejsilnější pud, kdo jak je u toho opravdu čestný vůči druhým je věc jiná a dostava nás na úroveň zvířat, kde přežívá ten nejsilnější.

 14. Pavel
  2. 3. 2016 at 23.52

  Plně souhlasím! Např. v Lybii, Kaddafí (udajný diktátor) držel sice pod knutou většinu lidí, tj. právě, že se nemohli dostat do Evropy jen tak, ale pouze na léčení, když nebylo možné je léčit doma. Jinak to byl asi ráj na zemi
  (školství, zdravotnictví a pod. bylo zadarmo!) půjčky na pořízení bytů, domů, nebo nákup auta bezúročné, tj.zaplatils tolik, kolik sis půjčil! Ne jako naši lichváři, tj. banky, exekutoři a podobní hajzlové podporováni státem!, a to všechno zku*vily Američané!

 15. enrigo
  28. 3. 2016 at 18.22

  Jste všichni vedle jak ta jedle. Ti vousáči s kalašnikovy, co z pouště chtějí dobýt svět, tomu opravdu věří. Ale OPRAVDU. Oni věří, že pokud dobudou Evropu a nastolí svůj pořádek, že bude lépe. Pochopte to, oni, na rozdíl od nás, mají pevnou a neochvějnou víru ve svou věc. A to je to, co my Evropané jsme dávno zapomněli, rozmělnili ve svém blahobytu, hlouposti a sebestřednosti. Neumíme už být na pozoru, chránit sebe a svoje svobody, považujeme vše za vybojované, ukončené, neměnné. Ale tak to není a pokud něco nezměníme, špatně dopadneme, neboť fousáče žene vpřed VÍRA …

 16. GeorgeBe
  17. 5. 2016 at 10.41

  Největším problémem migrace zejména muslimů do Evropy je narušení početní rovnováhy mezi počtem mužů a žen. To si bohužel neuvědomuje ani sv. Otec František, kterého si jinak velice vážím. Částečně ho lze chápat, je synem italských rodičů, kteří emigrovali za lepším životem do Argentíny. V min. století to udělalo asi 26 mil. Italů, kteří emigrovali do USA, Kanady a Argentiny. V posledních letech také do Austrálie a jiných evropských zemí. Ve všech případech to byly lidé se stejnou převážně křesťanskou kulturou. Dnes převažují v migrantech ze 70-90 % mladí zdraví lidé, i když mnohdy z poloviny negramotní. Vloni to bylo přes milion osob. To má za následek, že v jejich zemích se rozšiřuje mnohoženství. V souladu s islámem každý muž může mít až 4 ženy, které zůstávají v jeho plné podřízenosti a kromě domácnosti mu plodí ženy. V muslimských zemích připadá na 1 ženu 5-10 dětí! Na druhé straně statísíce mladých lidí ve věku 15- 30 let mají přirozenou tělesnou sexuální potřebu, která se řeší mnohdy sexuálními útoky na evropské dívky a ženy. Alternativním řešením zde může být jen rozšíření prostituce, která s sebou z důvodu promiskuity přináší různé pohlavní nemoci s trvalými následky.
  Existuje i jiné řešení: podpora homosexuálního chování a stavění ho do rovnocenné pozice s přirozeným svazkem mezi mužem a ženou. Příkladem mohou být i každoroční pochody gayů a lesbiček, kterého se v Praze v r. 2015 zúčastnila primátorka Krnáčová spolu s velvyslancem USA a s podporou většiny západních ambasád. Existuje sice i křesťanské především katolické řešení. Masovější vstupování do klášterů případně zvyšování počtu katolických kněží vázaných celibátem. To je ovšem v těchto případech spojeno s obtížným umrtvováním přirozených pohlavních pudů. Takže v případě statisícové genderové nerovnováhy tudy cesta asi nevede. Posledním řešením, které se provouzuje v několika málo oblastí v Asii je zavedení mnohomužství. V naší kulturní by to ale narazilo nejen na křesťanskou věrouku ale i na hrdost nás mužů.
  Co zbývá: babo raď! Já si myslím, že jediným řešením je zachování více než tisícileté křesťanské kultury s výchovou 2-3 dětí případně i více v širším milujícím rodinném prostředí sestávajícím nejen z vlastní rodiny ale i všech dědečků, babiček, strýců, tet, bratranců a setřenek! Zásadní je odmítnutí diktátu EU a zejména bezdětné kancléřky Merklové většinou nejen našeho národa ale i všech Evropanů ve věcech vynucených kvót přijímání uprchlíků. Vrcholem je vyděračský návrh na peněžní náhradu cca 7 mil. Kč za jednoho odmítnutého uprchlíka.
  Za tyto peníze vyplácené ze státního rozpočtu a z daní nás všech by mladé rodiny mohly uživit dvě vlastní děti bez hmotných problémů. Naše vlastní děti jsou jedinou šancí pro důchodce, které stávající vláda tak bere na hůl. Navíc je kolaborantský guvernér ČNB připravuje nestálou devalvací koruny o desítky procent jejich celoživotních úspor na stáří! GeorgeBe

 17. Jaroslav K.
  3. 6. 2016 at 22.43

  Je to hnus, stydím se za rádoby europany. Musíme už něco dělat, nebo se pak budeme divit, a to už pak bude pozdě!

 18. J. K.
  22. 8. 2016 at 8.37

  Naprosto souhlasím, podepisuji se pod každé slovo. Je to katastrofa co se děje a EU řeší prkotiny, jenom aby si nenaběhli a nepřeji nikomu nic zlého, ale dokud se násilí nedotkne jejich blízkých, tak se nic nebude dít.

 19. Ada
  6. 12. 2016 at 23.04

  To není o tom psát tu souhlas, ale zvednout tu svou prdel a jít něco pro věc dělat! Vždyť to nesmrdí třetí světovou válkou, ale přímo páchne! Věřte nebo nevěřte, ale třetí světová právě probíhá a začne gradovat evropskou občanskou válkou! PROBÍHÁ INVAZE – TROJSKÝ KŮŇ! UPRCHLÍK = SPÍCÍ VOJÁK IS JE JIŽ DOPŘEDU ZAPLACENÝ!

 20. blik
  3. 11. 2017 at 15.16

  A co to třeba nemít zatemněnou myslivnu a vnímat skutečná fakta, že větší část emigrantů skutečně utíká z války z rozbitých domovů, měst. Každá země EU podepslala mezinár. úmluvu o přijímání již v letech po sametu ziskem 6000 eu za každého utečence, což ukazuje předem plánovaný záměr, tudíž nejde najednou rušit dřívější úmluvy, víííme? Šprajcování s pisálkovstvím je pouze obalamucování lidstva, jakože, nějaké možnosti jsou – nejsou žádné, jenom válčení pod zn. NATO a to je záměrný cíl, abychom se vymlátili návzájem a supovi spadla celá kořist snadno bez boje ke slupnutí.

 21. Jakub Pepp
  3. 7. 2018 at 16.19

  Jakási pravda ve článku je, to nepopírám ale jinak je to snůška polopravd a blábolů, největší bluf, že za to může USA, Evropa si za to může sama páč to neřeší, naopak běžence vítá, to jaksi Vít Pokorný zapomněl, dále nechápu proč by se mělo angažovat NATO? Kdyby první možná i druhou, třetí loď stát Itálie nevpustil do svých výsostných vod a použil síly, žádná další loď už by nepřijela. Poté tu máme pí. Merklovou, která dělá vše proto, aby Evropa přijala a rozdělila si běžence, to, že jsme členové EU jsme stále svrchovaný a nezávislým státem, lidé v tomto státě říkají, máme svých starostí dost, žádné běžence tu nechceme, ano nechceme, tedy nikdo nám nemůže nařizovat kolik si máme vzít hladovejch krků na výživu, problémy běženců si musejí řešit ty státy kam běženci patří. Pane Pokorný s Vašim článkem nesouhlasím protože je jak nejlépe se Vám to hodí a je napsán moc obecně.

 22. Ruda
  7. 7. 2018 at 0.01

  pro –Jakub Pepp
  3. 7. 2018 at 16.19

  Snažíte se USA bránit, jste ale na velkém omylu. Nevím kdo by se z Evropy postavil režimu USA, který má jenom v Evropě bezpočet vojenských základen. Merkelovou nemusím. Dělá ale jenom to co je jí nařízeno Německo je okupupované podle USA práva až do roku 2099. Němci nejsou v Německu doma.Co bude či nebude rozhodne vrchní velitel ozbrojených sil USA v Evropě. Chce si o tom něco přečíst, je toho dost a dost.Není snad podivné to, že v každé zemi kterou režim USA se svými poskoky ze zemí NATO přepadl a rozvrátil se dostali k moci tzv. islamisti, kteří jsou ovšem řízeni režimy USA a Izraele. V Sýrii by už byl dávno klid, ale fašistická aliance to nedovolí. Proto tam honem USA, Francie, Británie a Turecko postavili přes 12 základen odkud jsou jimi terorizováni vojáci a obyvatele Sýrie.—— Již dávno jsme měli možnost proč byli zavražděni S.Hussain a hlavně Kaddafi, který aktivně bránil přesunovat tzv.migranty do Evropy. Libyi dlužili USA, Británie, Francie, Itálie a další ohromné částky dolarů. Navíc bala v tom čase Líbye nejbohatší zemí v Africe. A to hlavní bylo, že Kaddafi oznámil plán zavést novou zlato měnu. A tím by byli zločinci v konci. Proto byla Líbye přepadena a zpustošena. Poklady vykradeny a okamžitě odeslány do USA. Jak také jinak. Jenom pro zajímavost proč jsme byli vrženy do NATO. Spěchalo se na Havla a tak jsme byli přijato do 2 dnů. A ihned začal přepad Jugoslávie. Přes naše území v západních Čechách se valili velké letecké svazy se smrtonosným nákladem. Takže i my jsme velice přispěli k vraždění srbského obyvatelstva a rozbití Jugoslávie, která nám v největší chvíli byla ochotna pomoci. USA ještě nikdy nikomu nepomohla. To, že jsme hloupí je vidět např. při. oslavách tzv.osvobození Plzně armádou USA. Když Amerikáni přijeli, tak už byla Plzen v Českých rukou. Krátce ale před koncem války Američané záměrným bombardování Plzenska pozabíjeli na 1000 lidí. Nepíši o obrovských škodách na majetcích a továrnách. Takže to chce trochu najít v knihách pravdu.

 23. dopisek
  27. 5. 2019 at 20.11

  Je to k šajse a teď to někdo zase vyhrabal. Kdy podá tu žalobu?

 24. admin
  28. 5. 2019 at 17.53

  Zdravím. Reaguje poněkud opožděně na článek z roku 2015. J.L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *