Go to ...
RSS Feed

Jsme s vámi, buďte s námi!


V roce 1973 provedl pravicový generál Augusto Pinochet v Chile "demokratický" státní převrat při kterém byl zavražděn levicový prezident Salvador Allende. Uvidíme v případě ohrožení státu i Miloše Zemana se zbraní v rukou?

V roce 1973 provedl pravicový generál Augusto Pinochet v Chile "demokratický" státní převrat při kterém byl zavražděn levicový prezident Salvador Allende. Uvidíme v případě ohrožení státu i Miloše Zemana se zbraní v rukou?

Vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman pro Parlamentní listy: Pokud islamisté vstoupí do ČR, vezmu do ruky pušku. Ať naše hranice znovu střeží armáda, od toho ji máme!

Otázky položené prezidentovi: Budeme v případě ohrožení bojovat, anebo se jen klanět velmocím? To ve zkratce zajímalo dalšího z čtenářů, kteří položili prezidentovi na jeho zdejším profilu otázku. A zde je odpověď prezidenta republiky: „Pokud by islámští radikálové vstoupili masivně na naše území, předpokládám, že vy i já bychom vzali pušku do ruky a šli bychom bojovat, ale větší nebezpečí v této chvíli vidím v uprchlické vlně, která se nemusí nutně skládat jenom z islámských radikálů. A zde jsem řekl, že by hranice naší republiky měla bránit armáda. A konečně, pokud hrozí nebezpečí islámského terorismu, podobně jako se to stalo v Paříži, v Kodani, v Londýně nebo v Madridu, tak toto už není věcí armády, ale věcí policie a věcí tajných služeb, aby preventivně takové akci předešly. Jinak vám doporučuji podpořit myšlenku dobrovolných záloh, o nichž jsem nedávno jednal s velením naší armády. Velmi bych si přál podstatné rozšíření těchto dobrovolných záloh a nic vám nebrání, abyste se i vy do nich přihlásil,“ řekl jednoznačně prezident republiky.

„Vážený pane prezidente, mám za to, že USA se chystají vyvolat válečný konflikt proti Rusku, a to s použitím svých evropských loutek (u nás zejména členové TOP 09). Pokud to vidíte stejně, budete proti tomu, prosím, něco dělat?“ dotazoval se občan nejvyššího ústavního činitele. Miloš Zeman: „Nemyslím si, že evropské vlády jsou loutky, a řada z nich se začíná vzpírat neúměrnému tlaku Spojených států v této oblasti. Několikrát jsem vyslovil názor, že Spojené státy by měly sebekriticky přihlédnout ke svým neúspěchům například v Iráku, kde investovaly zbytečně obrovské množství prostředků, a současně jsem ocenil jako sympatické gesto, že po padesáti letech zrušily sankce proti Kubě. Na druhé straně si myslím, že těch padesát let je extrémně dlouhá doba,“ sdělil v odpovědi Miloš Zeman.

Připravil BAL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *