Go to ...
RSS Feed

Sbírejte víčka na nemocné děti, Češi! Sobotkova vláda na ně nemá peníze, platí vzdělání Madeleine Albrightové!


Dokument: Usnesení vlády ČR snad není padělek

Dokument: Usnesení vlády ČR snad není padělek

Dostalo se mi do rukou Usnesení vlády České republiky ze dne 24. 11. 2014 č. 970 o pokračování financování doktorandského stipendia Madeleine Albrightové a k ustavení druhého doktorandského stipendia v oboru bohemistických studií na Univerzitě v Glasgow v letech 2015 až 2019. Vláda Bohuslava Sobotky tímto usnesením ukládá ministru školství zabezpečit v letech 2015 až 2019 úhradu nákladů spojených s financováním dvou doktorandských stipendií bývalé ministryni zahraničních věcí USA a americké občance Madeleine Albrightové. Úhrada stipendia má být do výše 1.085.000 Kč ročně. Vzhledem k délce studia od roku 2015 do roku 2019 činí celková výše uhrazených nákladů na stipendium Madeleine Albrightové 4.340.000 Kč. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek má zabezpečit informace o každoročním čerpání uvedené částky od představitelů z Univerzity v Glasgow a předat je ministrovi školství. / Tak jsem si říkal, že se jedná o nějaký nesmysl. Ale to, že bylo uvedeno přesné číslo usnesení vlády mi vrtalo hlavou, takže jsem hledal … a našel. Nejedná se o provokaci. Dle dokumentů, které jsem stáhnul z oficiálních webových stránek vlády ČR je ta informace pravdivá (viz. přílohy). Dokonce je v záznamu uvedeno, že návrh byl schválen všemi přítomnými členy vlády (11 z 11ti pro). / Madeleine Albright, rozená Marie Jana Körbelová se narodila 15. května 1937. Je jí tedy nyní 78 let. / Stipendium jí bylo vládou ČR přiznáno do roku 2019, kdy ji bude 82 let. Jako daňový poplatník ČR, kterým stále jsem (a přispívám nemalými prostředky) mě těší, že ČR poskytuje podporu nadaným a zejména perspektivním studentům Bohemistiky. Bohemistiku je zřejmě vhodné studovat nikoliv v ČR, kde se lze seznámit s reáliemi, a zúčastňovat se letní školy slovanských studií, komunikovat v daném jazyce atd… Je to obor, který je lépe studovat ve Skotsku. Zřejmě proto, že stejně jako na Domažlicku tam mají také dudáky… Pak mě pojaly pochybnosti, protože třeba University of Glasgow může mít světově vyhlášenou katedru Bohemistiky, takže jsem se na to mrknul…

Věnoval jsem tomu 5 minut, tak to berte z rezervou…, ale pokud jsem se díval správně tak: 1) University of Glasgow má „Fakultu Sociálních a politických věd“ jejíchž součástí je „Centrum Ruských, Středo a Východoevropských studií”, 2) Katedra Bohemistiky a Bohemistika jako taková se na Glasgow nevyučuje a to ani jako vysokoškolské, ani jako postgraduální studium, 3) mají katedru Středo a Východoevropských studií http://www.gla.ac.uk/subjects/cees/, 4) Madeleine Albright není uvedena mezi bývalými ani stávajícími studenty (ale je pravda, že studenti jsou uvedeni jen do školního roku 2013-2014, kdy bylo na katedře 5 PhD studentů), 5) v roce 2012 hrozilo uzavření Slovanských studií a pokračovat ve výuce slovanských jazyků (ruština, polština, čeština) ve významně redukované formě (http://www.rcshaven.org.uk/?page=news&article=88&l=en). Byla vydána petice proti uzavření … a dále už jsem to nesledoval, ale třeba vy to vydržíte zkoumat dál a víc do hloubky .….

Jan Dofek, Humpolec, 19. června 2015

3 Responses “Sbírejte víčka na nemocné děti, Češi! Sobotkova vláda na ně nemá peníze, platí vzdělání Madeleine Albrightové!”

 1. Mojmír
  16. 2. 2016 at 12.46

  Mě stačily 2 minuty: Po Albrightové se to jenom jmenuje. Kdybyste na to měli hlavu, může to studium platit vláda třeba právě Vám. 🙂 Mojmír.

 2. Bern
  16. 2. 2016 at 14.58

  Chce se mi blejt, velebnosti. Ty kurvy rozkradou úplně všechno!

 3. Richard Zahradníček
  17. 2. 2016 at 0.58

  Proč píšete takové lži?
  (Poznamka redakce: dokumenty, ktere tuto skutecnost dokladaji jsou verejne k dispozici)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *