Go to ...
RSS Feed

V Číně cikáni (Romové) nežijí, protože se tam musí pracovat?


Pracovitá Čína má na některá etnika odstrašující účinek

Pracovitá Čína má na některá etnika odstrašující účinek

Tak nám to demo-kratické USA zase nandaly. Sociální odloučenost cikánů (Romů) a násilí proti příslušníkům rom-ské komunity ozna-čila za vážný pro-blém České repu-bliky zpráva o stavu lidských práv ve světě v roce 2014, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Čeští Romové podle ní strádají chudobou a čelí diskriminaci. Zdroj: iDnes.cz.

Je logické, že ti, co nemají práci, strádají. Alarmující ale je, že v ČR mnohdy z těch, co nemají práci, strádají víc ti, kteří pracovat chtějí, než ti, co nikdy pracovat nechtěli, než ti, co plánovaně a cíleně plodí co nejvíce dětí, aby pak pohodlně mohli žít z dávek a přídavků. V Číně jsou dlouhodobě porušována lidská práva, jsou tam popravováni odpůrci režimu. Čínu však USA nekritizují, protože jsou na ní ekonomicky závislé a navíc jí dluží ze všech zemí nejvíc. Ostatně v Číně možná žádní Romové nežijí.  V Číně se musí pracovat, protože kdo tam nepracuje, zemře hlady.

Žiji v naší zemi 57 let, 10 let jsem žil ve městě, které mělo 18 % Romského obyvatelstva, v paneláku jsme měli 3 Romské rodiny. Několikrát jsem na vlastní nebezpečí navštívil Chánov. Nepotřebuji tedy americké „demokraty“, abych věděl, jak to u nás doopravdy chodí. Pokud v USA někdo nechce pracovat, skončí na ulici v lepenkové krabici. V ČR však takový člověk dostane podporu a stát mu proplácí bydlení. Pokud v USA někdo vybydlí a zničí byt, je odsouzen a uvězněn, protože zničil něčí majetek. V ČR dostane nový byt, nebo „Čunkův kontejner.“ V USA zcela běžně policie hlásí, že podezřelý je běloch, Hispánec, nebo Afroameričan. V ČR se maximálně napíše, že pachatel je „snědší“ pleti. Pokud je zde diskriminace, pak ta pozitivní.

Prodavačky se bojí poslat k tlupě cikánských dětí, které v obchodě opakovaně kradly, ochranku, aby nebyly obviněny z rasismu. Důchodce, kterému důchod nestačí na nájem, protože koupí nejlevnější jídlo, aby nezemřel hlady, je vystěhován na ulici a stane se z něj bezdomovec. Naproti tomu cikánská rodina dostane od státu zaplacené bydlení, aby se stát nechoval „rasisticky“. Zahlédli jste někdy mezi bezdomovci cikána? Ne? Proč asi? Stát vyhazuje oknem ročně stovky milionů na nesmyslné programy, které mají vysvětlit Romům, že je normální pracovat, nekrást a posílat děti do školy. Kdyby za ty peníze vařil stát bezdomovcům polévky, vyhozené peníze by to nebyly.

V ČR žije cca 20 000 bezdomovců, v Anglii 190 000. Anglie ale postaví ze státního rozpočtu do konce roku 2015 pro bezdomovce 80 000 nových sociálních bytů, ČR ani jeden, místo toho vyhazuje miliony za plakáty, za plošnou podporu, kterou většinově spotřebovávají ti, kdo nikdy pracovat nechtěli, na úkor těch, kteří pracovat chtějí a marně práci hledají. Anglie finančně podporuje 95 % bezdomovců a to i z řad přistěhovalců. Podmínkou podpory je, aby žadatel alespoň rok pracoval. V ČR ale dostávají podporu i ti, kteří pracují jen nezbytnou dobu kvůli podpoře, ale dlouhodobě nebo stále pracovat nechtějí.

Většina Američanů stěží ví, kde leží Evropa a tak si pletou ČR s Čečenskem. Nikdo z nich neviděl Chánov, nikdo z nich nebydlel v paneláku, kde bydlely tři cikánské rodiny. U nás kritizují údajnou chudobu a diskriminaci Romů. Chudobu dětí v Africe a jinde však ignorují, protože tam není ropa, není proč tam stavět radar, rozšiřovat atomovou elektrárnu a nejsou tam velké vládní zbrojní zakázky.

Budu se opakovat: Je třeba zrušit sociální síť, která dotuje všechny a nahradit ji sociálním sítem pro ty, co pracovat skutečně chtějí a dočasně práci sehnat nemohou. Mají snad „bílé“ děti MHD do školy zdarma? Je třeba zavést znovu pro lidi, kteří jsou v produktivním věku podmínku, že dávky dostanou v okamžiku, kdy budou vykonávat veřejně prospěšné práce, nebudou páchat trestnou činnost a jejich děti budou chodit do školy. Je třeba skončit s přidělováním náhradního ubytování za vybydlené a zdevastované byty. Je třeba skončit s pozitivním rasismem. Právo musí platit pro všechny, není možné, aby byly případy „bílé svině“ posuzovány jinak, než ty černé.

Michal Malý

(zveřejněno bez souhlasu autora)

One Response “V Číně cikáni (Romové) nežijí, protože se tam musí pracovat?”

  1. Leona Fulmanova
    26. 8. 2019 at 17.41

    Presne nerekl bych to lepe. taky uz me nebavi vydelavat na ty c…… co jenom fetujou, prodavaj drogy a delaj bordel. Problem je, ze momentalne jsme diskriminovany belosi ve svy vlastni zemi! Zkuste jako beloch jit na socialku, ze na neco nemate. Vypakujou vas odtamtud, ze nemate na nic narok a kdyz vam neco priznaj, tak to jsou drobny. Ale bejt cikan, tak se muzu doma valet kazdej den a dostanu mesicne slusnou odmenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *