Go to ...
RSS Feed

Tak pravil Ringo


František Ringo Čech, velmi nekomformní člověk svérázných názorů, který se neobává je vyslovovat do veřejného prostoru. Také jeho umělecká tvorba nemusí teoretikům umění vonět, ale lidé si jeho díla s oblibou čtou.

František Ringo Čech, velmi nekonformní člověk svérázných názorů, který se neobává je vyslovovat do veřejného prostoru. Také jeho umělecká tvorba nemusí teoretikům umění vonět, ale lidé si jeho díla s oblibou čtou.

Co jste si pomyslel, když byl na nedávném sjezdu ANO Andrej Babiš znovuzvolen do funkce předsedy sto procenty hlasů?

Nesledoval jsem to. Nicméně to vidím jako poučení pro lídry ostatních stran, kde chybí stranická kázeň. Když se stranou nesouhlasím, tak z ní vystoupím a je to. Tak to udělal Winston Churchill. Čestně vystoupil z konzervativní strany.

Třeba jako poučení pro předsedu hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamuru?

Přesně tak. Puč na něj udělaly absolutní nuly, které přivedl do politiky. Kdyby za nimi nestál, tak by v Parlamentu nemohli dělat ani vrátné. Podle mě to jsou hnusní zrádci.

Ještě se vrátím k ANO. Opravdu vám není divné, že je předseda zvolen jednohlasně? Vždyť to nebývalo ani za bývalého režimu…

Je v tom logika. Jde o výsledek politiky pevné ruky. Drží stranu pevně v rukou a členům to imponuje. Když není bordel nahoře, dává to pocit jistoty.

Vy preferujete politiku pevné ruky?

Osobně se nacházím v přechodu od militantního demokrata k osvícenému monarchistovi.

Tudíž vás nejspíš oslovuje i chování režimu Vladimira Putina…

Rusko je v defenzivním postavení, do něhož je zahnal Západ. Proč by měl mít Putin zájem na válce o Donbas? Nicméně za hranicemi mu někdo ponižuje tři a půl milionu Rusů a s tím by se nikdo nesmířil. Kdybychom měli v Drážďanech milion Čechů a někdo je tam šikanoval, také bychom jim po nocích vozili zbraně.

Západ, moc zobecňujete. Kdo tedy může za konflikt na východě Ukrajiny?

Nadnárodní korporace a obchodní řetězce. Nemohly se dočkat, až postaví ty svý obchoďáky a nákupní haly zase někde dál. Vždyť Ukrajina je čtyřicetimilionový trh. Nicméně skrze tyhle šmejdy odtékají peníze jinam. Takže jestli je někdo v NATO nebo ne, na to sere pes. Hlavním nepřítelem jsou tihle hamouni. Kupujeme jejich chemické sračky a vlastně nám to nevadí. Zmrdi skoupili naše značky piv a teď do nich budou srát umělotiny a strouhat kopřivy. Za všechno může tenhle nenažraný velkokapitál.

Myslíte si, že se regionální podnikatelé chovají zodpovědněji než nadnárodní koncerny?

To je snad nad slunce jasné. Těm nadnárodním koncernům na žádné zemi, žádném kraji nezáleží. Jen nenažraně zdražují a bobtnají. Bohatých lidí si vážím, hlavně těch, co k majetku přišli vlastním umem. Čeští podnikatelé jsou už z podstaty věci mnohem odpovědnější. Zahraniční kapitál se na nás může vysrat. Jde o moderní kolonialismus a otrokářství. Pokladní v supermarketu bere 12 000 hrubého, ale manažeři, akcionáři a takováhle verbež si nakupuje mahagonové ráhnoví do svých jachet a hraje golf platinovými holemi.

Myslíte si, že je to horší než za bývalého režimu?

Když jsme se s Jirkou Schelingerem kdysi procházeli po Rudém náměstí, padaly na nás chmury. Říkali jsme si: „Proboha, v tomhle zemřeme.“ Nebyla to pravda. Všechno se pořád mění. Vždyť, kolik v historii už padlo impérií? Nespočet. A jak říká Jiří Grygar: „Až se zeměkoule nasere, ona si s námi poradí.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *