Go to ...
RSS Feed

Neotírej si o mě svoji nevymáchanou hubu!


Nepřítel všech lidí, kteří se živí svojí prací, odborář Středula. Staženo z internetu

Nepřítel všech lidí, kteří se živí svojí prací, odborář Středula. Staženo z internetu

Tento expresivní výkřik je určen odborářskému předákovi Josefu Středulovi. Od roku 1992 jsem osobou samostatně výdělečně činnou tzv. OSVČ a nepromarodil jsem jediný den. Pokud zajdu k lékařce a předepíše mě nejaké léky, platím si je ze svého, tak jako miliony jiných spoluobčanů. Nikdy jsem nečerpal plně hrazenou lázeňskou péči. Dočkal jsem se starobního důchodu o jehož výši nemá cenu psát ódy a tak dál vykonávám činnost OSVČ ve své profesi, abych si udržel jakous takous životní úroveň. Nikdy jsem od státu a státních orgánů nic nechtěl, když nás vykradli zloději, předvedli nám policisté ukázku neschopnosti a nevyšetřili zhola nic. Když nám po čase jiní zloději ukradli auto, zažili jsme podobnou grotesku. „Jo, vy jste měli oktavii? No ta už je někde na Ukrajině!” Ještě že jsem auto pojistil před vyjetím z prodejny. A takových podobných větších či menších setkání ze státním aparátem jsem od roku 89 zažil dost a dost. Pracuji, platím daně a tak si říkám státe, potažmo úředníci, pracujte také a starejte se! Ne, nefunguje to.
A teď si nějaký odborářský nedělák dovolí osočit statisíce mých kolegů OSVČ, že se přiživují na odvodech do zdravotních pojišťoven a že ze systému odčerpávají víc, než do něj vkládají. Trapná dojemná povídačka o třetině sádry či srdeční chlopně může vyloudit úsměv na tvářích lidí jako jsou pánové Janoušek, Rittig, Bém, Langr a celá ta squadra, které už v tomto státě patří kde co. Včetně nemocnic, poliklinik a jiných léčebných zařízení. Proč se Středula nestrefuje ve svých úvahách do statisíců nemakačenků žijících (nikoli živořících) ze sociálních dávek? Tedy do těch, kteří do zdravotního a sociálního systému neodvedli za celý jejich život ani korunu. Pokud nejsou na svobodě a „stará” se o ně stát z našich daní, platíme za jeden jejich pobytový den v kriminále cca 1300 Kč na osobu. To snad ani neberte do ruky kalkulačku, to si rovnou vezměte tabletu nitroglycerinu pod jazyk.
Vždycky jsem zastával stanovisko, že úloha odborů ve vyspělé společnosti je nutná, že se vlastně profesionálně berou a hájí na úrovni státu v tripartitě všechny pracující a nejen své členy. Nyní jsem nucen své zažité stanovisko radikálně změnit. ČMKOS v čele s panem Středulou je jen parta darebáků rozeštvávajících lidi práce proti sobě. Pane Středulo, omluva nestačí. Odstupte a ztraťte se ze scény!

Břetislav Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *