Go to ...
RSS Feed

Nejsou důchody vypočítané stejně špatně, jako platy soudců?


Ilustrační foto z internetu

Ilustrační foto z internetu

(Převzato z bez-cenzury.com) Po-kud mají důchodci spočítány své důchody ze stej-ného „chybného“ základu jakou soudci a politici, podá skupina senátorů podnět Nejvyššímu či Ústavnímu soudu na jejich zvýšení a zpětné proplacení?

U platů poslanců a senátorů se strhl pokřik, jaká je to nehoráznost a sprostota, že o svých platech rozhodují sami. Ano, zřejmě to nehoráznost je. Ale pokud o svých platech rozhodují sami soudci, není to ještě větší sprostota a nehoráznost? Oni prostě mají „nárok“. Hasiči, záchranáři, policisté, Horská služba a další, co makají bez ohledu na čas a plat, ti, co zachraňují lidské životy, ti nárok nemají? Ti mají dobře spočítané platy? A důchodci, tedy ti z nich, co mají důchody na hranici a pod hranicí chudoby, ti je mají spočítané také dobře? Lidé, co celý život pracovali a odváděli navíc státu daně, jsou mnohdy na pokraji chudoby, na rozdíl od celoživotních nemakačenků, živených státem prostřednictvím dávek a příspěvků na bydlení.

Kolik z těch tzv. nepřízpusobivých, co nikdy nepracovali a čučí doma z dávek na satelit, skončilo pod mostem a kolik tam skončilo důchodců jen proto, že by se museli hanbou propadnout, kdyby měli přijít na sociálku s nataženou dlaní? Víte kolik je životní minimum? Přesně 3 410,– Kč. Za ty peníze na měsíc snad nejde ani umřít. A víte co praví o životním minimu legislativa? „Životní minimum je minimální hranice peněžních příjmů fyzických osob k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb.“ Idiota, co tohle vymyslel a spočítal, bych poslal na ulici a dával mu jen 3.410,– Kč na měsíc, aby se za ně živil, bydlel, oblékal, platil léky a konzumoval „hodnotnou“ stravu. Pány politiky a pány soudce bych to nechal alespoň na dva měsíce odzkoušet také.

Soudci si prý musí nosit práci domů, tolik jí mají a tak musí dostat přidáno. A policisté, záchranáři, hasiči a další nemakají mnohdy 12 hodin denně, protože je to prostě nezbytné? Průměrný důchod je v ČR 11 050,– Kč. Jenže to je průměr. V roce 2010 byla hranice chudoby v České republice 112 tis. Kč ročně a žilo pod ní 936 400 osob, z toho pod hranicí chudoby žilo v roce 2010 cca 350 000 důchodců!!! Celkový počet důchodců byl v roce 2013 2 340 148. Neustále posloucháme, na co stát nemá peníze. Ročně ale prý mafie prostřednictvím politiků rozkrade ze státního rozpočtu 100 miliard; kdyby nerozkradla, byl by rozpočet vyrovnaný. Stát má peníze na korupci, stát má peníze na zakázky bez výběrového řízení, jejichž objem navzdory proklamacím a slibům oproti loňskému roku narostl. Stát má peníze na zvyšování platů politiků a soudců a to i zpětně, ale na to, aby stanovil minimální výši důchodů na 9.683 ,– Kč měsíčně, což je hranice chudoby „čistého“ příjmu, na to peníze nemá.

Soudci mají mít mimo jiného i morální kredit. To, že dnes berou 25 násobek životního minima a chtějí třicetinásobek, nebo že berou šestinásobek průměrného důchodu a chtějí sedminásobek, to o jejich morálním kreditu příliš nesvědčí.

Michal Malý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *