Go to ...
RSS Feed

Kdy se z člověka stane vůl


Jako malí kluci jsme se běžně oslovovali: ty vole. Postupně to oslovení začalo víc a víc splývat s ostatními vyslovenými myšlenkami, až se z něj stala jakási mezivětní berlička, citoslovce. Týýý vole! Jako podivení nad něčím výjimečným. Mě se to tedy nestalo, ale kamarád jednou mimoděk řekl svému otci „ty vole” a obdržel výstavní pohlavek. Nám se pak s otcovou reakcí svěřil a můžu říci, že nás to varovalo a drželo svým způsobem naše mluvidla na uzdě.

Uplynuly desítky let, nastal jiný čas a odlišné mravy. Z televizního vysílání, které mám přes den puštěné jako kulisu při práci, se ozval poslanec ČSSD Stanislav Huml. Pamatuji ho ještě jako dopravního policistu, snad dokonce nějakého náčelníka, který se kdysi stal v přímém přenosu z podplukovníka majorem, což je jev ne tak běžný. Prostě mu za jeho řeči a postoje sundali z nárameníků jednu hvězdu. Mohl si říkat: těrazky som majorom, všichni tuto slavnou větu znají. Čas plynul jak jen dovedl a z dopravního hrdiny se stal poslanec parlamentu. Ne za komunisty, jak by se u něj dalo očekávat, ale učinil krok doleva a přijal oranžovou barvu sociálních demokratů. Proč ne, chtělo by se říci, ale jak bude patrné z následujících řádek, parlamentní křeslo na rozumu automaticky nepřidá. Díky prebendám se sice ze zvolených lidí stanou téměř nadlidé, ale mnozí by měli při IQ testech značné problémy. Bez ohledu na dres který nosí.

Z obrazovky promlouval pan exsoudruh poslanec Huml, bývalý příslušník Veřejné bezpečnosti a bývalý policista o tenistce Petře Kvitové a její odměně za epochální vítězství ve Wimbledonu. Přečetl si nějaký blábol na facebooku a protože to bylo shodné s jeho myšlenkovými pochody, pocítil nutnost veřejně promluvit: „Představte si, že ona kvůli daním změnila své občanství a raději teď sídlí v Monaku!” No to je tedy od slečny Kvitové nehorázné a měli bychom ji exkomunikovat z České reubliky definitivně. Standa Huml se zbláznil v přímém přenosu!

On sedí v parlamentu již druhé či třetí období a nic nepochopil. Podílí se, ať chce či nechce, na tvorbě tak špatných zákonů, že jsou to právnické zmetky dřív, než nastane jejich platnost a dovoluje si kritizovat úspěšné lidi, že se chovají díky těmto zmetkům pragmaticky a chrání své poctivě vydělané peníze. Humlovi a spol. jak vidno nevadí ta džungle právnických nesmyslů vyrobených a protlačených v parlamentu takovými nedouky jako je Benda a spol. z plzeňské nejvyšší školy na světě, ale vadí mu, že někdo před daňovou nenažraností chrání svůj poctivý výdělek. To je, panečku, statečný postoj! Budeme muset tu Kvitovou a další nějak vytrestat. Však my na něco přijdeme, však jsou nás tu dvě stovky a jistě něco vymyslíme. Takhle by to dál nešlo! A taky si posvítíme na všechny ty Jágry, Čechy co vydělávají miliony dolarů a pěkně jim je zdaníme!

Ty vole, (a nemyslím to jako citoslovce) Stando, pokud jsi chtěl docílit toho, aby se lidi beztak již na vás naštvaní, ještě víc namíchli, tak se ti to bezezbytku podařilo. Stíhat poctivé lidi je to nejhorší, co jste mohli ve svých makovicích vymyslet. Ještě že budou volby, a že si to s vámi všemi budeme moci vyřídit. V první volební bitvě to za vás odnesou vaši soukmenovci na radnicích…

Břetislav Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *