Go to ...
RSS Feed

Prezident roku 2018


Bude Tomio Okamura prezidentským kandidátem v roce 2017?

Bude Tomio Okamura prezidentským kandidátem v roce 2018?

Můj favorit prezi-dentských voleb 2013 byl před prvním kolem vyřazen. Byl to Tomio Okamura, kterému bylo 40 let, tedy přesně tolik, aby se mohl stát senatorem (a také prezidentem). O tom, jak byl vyřazen se bude časem psát v učebnicích politologie a ve studiích měsíčníku Dějiny a současnost. Domnívám se, že nemusí zahořknout nebo se cítit kdovíjak ukřivděný. Má před  sebou ještě nejméně sedm možností prezidentské volby a jednou to jistě vyjde (nebo dvakrát). Osobně jsem přesvědčen, že bude prezidentem České republiky od března 2018. Protože ať vyhraje ze současných kandidátů jeden nebo druhý, bude mít Okamura na čem solidně stavět svoji volební kampaň.

Když před řadou let proběhl médii a diskusemi ve veřejnosti nápad, aby se prezidentských voleb zúčastnila Madeleine Albrightová rozená Korbelová, měl tenhle nápad něco do sebe. Češka z pražského Smíchova, dcera diplomata, která se vypracovala až na velvyslankyni USA při OSN a posléze na ministryni zahraničních věcí Spojených států. Nyní přednáší na vysokých školách a pracuje ve veřejných funkcích. Kdyby se tehdy naši poslanci a senátoři nebáli, mohli jsme mít v čele státu osobnost, kterou by respektovali státníci a politici celého světa. Pryč by byly předsudky o české xenofobii a odmítání cizích vlivů. Co se nestalo, už se v tomto případě nestane.

Tomio Okamura tu možnost má pouze časově odloženou. Já mu budu fandit. Jeho vyjadřování je srozumitelné, jednoznačné, přímé a nic nezastírající. Když by se stal prezidentem, měli bysme postaráno o příjmy z turistického ruchu (Japonců je 128 miliónů). O technické vyspělosti Nipponu není třeba pochybovat ani v nejmenším. Naučili by nás stavět dálnice a železniční tratě a vlaky co po nich létají…

Pět roků to prostě musíme vydržet a pak budeme postaveni před novou složitou volbu. Věřím tomu, že to bude lepší volba než ta aktuální.

Jaroslav Skupien

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *