Go to ...
Reklama

RSS Feed

Proč je třeba si nechat udělat výpis?


Jak maestro aTeo vidí ministra zdravotnictví Hegera

Jak maestro aTeo vidí ministra zdravotnictví Hegera

Již delší dobu mě štve vyhrožování vlády a zdravot-ních pojišťoven, že ve zdravotnictví chybí peníze a že si budeme muset na různé úkony doplácet. Možná že vím, kde peníze utíkají. Mamka mého manžela byla v nemocnici na Žižkově a odtud si ji 2x předvolala lékařka – srdcařka na kontrolu. Pak jsme se odstěhovali a více k ní nechodila.

Jaké bylo naše překvapení, když asi po dvou letech přijela k nám policie a ptala se, jaké léky mamka bere a jaké jí zmíněná lékařka předepsala. Když jsme to policii řekli i to, kde jsme léky vyzvedávali, dozvěděli jsme se, že skutečnost je jiná. Zmíněná lékařka si na mamku a jiné pacienty psala léky, které nikdy nebrali, v celkové výši 7,5 milionů korun. (To jí bylo prokázáno). A přišla na to jedna pacientka, která si nechala udělat výpis ošetření za minulý rok a zjistila nesrovnalosti.

Pokud jedna lékařka dokáže vyzískat na pacientech 7,5 milionu, kolik je to v celé republice? Myslím si, že tady je zřejmý únik, kterému můžeme zabránit. Stačí docela málo – každý rok požádat o svůj výpis zdravotních úkonů a pokud jsou tam nestovnalosti, dát podnět zdravotní pojišťovně nebo policii. Je třeba si uvědomit, že pokud budeme  f a l e š n ě  solidární a mávneme nad tím rukou, pak to postihne právě nás tím, že ve zdravotnictví budeme platit stále víc a víc. Pokud si necháme výpisy všichni dělat pravidelně, nikdo  si takovéto podvody nedovolí. Je to jen na nás, zda se budeme bránit, nebo budeme jako ovce stále platit a platit.

Přemýšlejte o tom. Pokud si myslíte, že to má cenu, pošlete odkaz na stránku iReportéra svým známým a kamarádům.

Věra

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *