Go to ...
RSS Feed

Proč je třeba si nechat udělat výpis?


Jak maestro aTeo vidí ministra zdravotnictví Hegera

Jak maestro aTeo vidí ministra zdravotnictví Hegera

Již delší dobu mě štve vyhrožování vlády a zdravot-ních pojišťoven, že ve zdravotnictví chybí peníze a že si budeme muset na různé úkony doplácet. Možná že vím, kde peníze utíkají. Mamka mého manžela byla v nemocnici na Žižkově a odtud si ji 2x předvolala lékařka – srdcařka na kontrolu. Pak jsme se odstěhovali a více k ní nechodila.

Jaké bylo naše překvapení, když asi po dvou letech přijela k nám policie a ptala se, jaké léky mamka bere a jaké jí zmíněná lékařka předepsala. Když jsme to policii řekli i to, kde jsme léky vyzvedávali, dozvěděli jsme se, že skutečnost je jiná. Zmíněná lékařka si na mamku a jiné pacienty psala léky, které nikdy nebrali, v celkové výši 7,5 milionů korun. (To jí bylo prokázáno). A přišla na to jedna pacientka, která si nechala udělat výpis ošetření za minulý rok a zjistila nesrovnalosti.

Pokud jedna lékařka dokáže vyzískat na pacientech 7,5 milionu, kolik je to v celé republice? Myslím si, že tady je zřejmý únik, kterému můžeme zabránit. Stačí docela málo – každý rok požádat o svůj výpis zdravotních úkonů a pokud jsou tam nestovnalosti, dát podnět zdravotní pojišťovně nebo policii. Je třeba si uvědomit, že pokud budeme  f a l e š n ě  solidární a mávneme nad tím rukou, pak to postihne právě nás tím, že ve zdravotnictví budeme platit stále víc a víc. Pokud si necháme výpisy všichni dělat pravidelně, nikdo  si takovéto podvody nedovolí. Je to jen na nás, zda se budeme bránit, nebo budeme jako ovce stále platit a platit.

Přemýšlejte o tom. Pokud si myslíte, že to má cenu, pošlete odkaz na stránku iReportéra svým známým a kamarádům.

Věra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *