Go to ...
RSS Feed

Státní zloději a malverzanti


Kdypak asi dostanu účet? Foto internet

Kdypak asi dostanu účet? Foto internet

V novinách i na internetu často nacházíme články o tom, jak stát sanuje naše romské spoluobyvatele a jak tím přispívá k prohlubování společenské krize mezi většinovou společností a cikánskou menšinou. Chování a postoje Romů alias cikánů jsou trnem v oku a vznikla tak situace, která je na pováženou a která hrozí nebezpečným sociálním konfliktem. Teď v zimě, plískanicích a mrazech to není akutuální, ale jen co vysvitne jarní slunce a sejde sníh, nastanou problémy.

Daňoví poplatníci budou co nevidět podávat svá daňová přiznání za rok 2011 a tak je nabíledni, že se jen těžko smiřují s tím, jak si státní úředníci, poslušní a loajální koaliční straníci rozdávají odměny ke svým již beztak vysokým platům. A nejde o nijak zanedbatelné finance. Měsíční odměna úředníka na MPSV se blíží dvěma stům tisícům a takový šikula a nenahraditelný pracant bere čtvrt milionu měsíčně. Leckterému živnostníkovi, který maká od slunka do tmy se při pomyšlení, že z jeho právě odváděných daní si bude stát vykrmovat a hýčkat takového pracanta, se otevírá příslovečná kudla v kapse. Nadřízení těchto těchto nadlidských pracantů odůvodňují jejich mimořádné odměny výkony před kterými je nutno smeknout. No, nejsem přesvědčen o výjimečnosti těchto superhrdinů dnešní doby. Státní aparát nepracuje tak, jak by měl. Úředníci vesele a beztrestně chybují, nikdo za nic nenese odpovědnost a miliardy létají otevřenými okny do neznáma. Nikdo nebyl za ztráty v eráru za posledních dvacet let potrestán, nikdo nebyl zbaven majetku s pochybným původem. Privatizací státního majetku si pomohlo pár tisíc lidí k pohádkovému jmění a výsledek je ten, že nám ministr financí a chemik Kalousek předložil – každému jednotlivci – složenku na úhradu mnoha desítek tisíc. To jako že je manko státního dluhu, který jsme si vytvořili. Už jen za tuhle drzost patří politický turista Kalousek za mříže. A předseda vlády a bývalý ministr práce a socálních věcí trapně obhajuje svoji milenku a její příjmy pramenící prý z nevšední pracovní obětavosti. Nechápu, jak můžou orgány státní moci vést právnický souboj s Dělnickou stranou a docílit jejího zrušení přesto, že předem vědí, že tato aktivita se jen přejmenuje a povede „Main Kampf“ pod jinou hlavičkou a s daleko širší podporou veřejnosti. A stejné státní orgány nejsou schopné a nebo zcela evidentně nechtějí reagovat na podněty občanů žalujících vládu a konkrétní osoby za obrovské ztráty veřejných peněz.

Troufám si tvrdit, že jsme u nás v České republice znásilnili principy demokracie a že s námi politické strany hrají velmi nečistou hru. Prostřednictvím svých poslanců nastavili takové výhodné podmínky pro svoji činnost, že jsou prakticky nesesaditelní a že nám budou vládnou do úplného konce. Prvním krokem pro změnu politického prostředí a podmínek pro vstup jiných subjektů do horního patra by mělo být snížení hranice z pěti procent na řekněme dvě procenta. Ale taková úvaha je z oblasti politické fikce. Ti, kteří jsou na kapitánském můstku, k sobě nikoho dalšího nepustí. Ale může se stát, že loď Republika narazí na mělké dno a ostrou pobřežní skálu jako se to stalo lodi Costa Concordia. A nastane střídání a kapitán půjde do basy, byť by o něm sousedi tvrdili jaký to byl hodný člověk a milý soused.

Břetislav Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *