Go to ...

RSS Feed

Co vzkazuje paní Jitka Tejmarová politikům


01 Snímek obrazovky 2011-12-08 v 9.14.19Tomu se snad ani nedá věřit, že je to možné… Jestli v Praze zavedou to co v Jablonci – hlásím se k romské národnosti…

Město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s DPMLJ zavedlo pro nepřizpůsobivé z oblasti Zeleného údolí (zastávka „Měnírna“) nový typ jízdenek.

Zavedlo a také zaplatilo. Tyto jízdenky jsou pro naši zatím stále menšinu zdarma. Hlavním důvodem bylo to, že stoupl počet případů napadení řidiče a  revizorů a to zejména ve večerních hodinách, kdy se nastupuje předem a kdy si řidič řekl o jízdní doklad a byl napaden. Město Jablonec n.N. odůvodnilo své kroky takto: „ alespoň bude klid, městská ani státní policie s tím nikdy nic nenadělá.” Jízdenky jsou přenosné, platné v nemalém počtu pro tuto skupinu obyvatel. Co dodat. Cikáni opět dosáhli svého.

Příště rozbijou hubu pokladní v marketu a dostanou grátis lístky na jídlo? Pak pumpařovi a budou následovat lístky na benzín? Holt oni to s tímto státem umí, můžeme jen závidět. Prý nepřízpůsobivý, opak je pravdou, umí se přizpůsobit dokonale a když jim to nejde, přizpůsobí si svým chováním stát, policii i nás. Je normální strach jít večer městem? Kde se krčí ti, co si platíme a mají nás chránit? Proč město naříká, že večerní Jablonec nežije, ať se tam jdou podívat po 21. hodině a  uvidí pravý důvod. A bude hůř……..

V Praze není třeba čekat na 21. hodinu. Zde i dopoledne dokáží černí pasažéři romského etnika vyděsit a bez ostychu omezovat platící cestující! Spolucestující na fotu do mne vytrvale kopal kanadou, až mi nezbylo nic jiného, než mu v zájmu mé dosud zdravé holenní kosti uvolnit i své místo. Neměla jsem na vybranou. Z druhé strany tábořilo jeho pokřikující, svačící a popíjející početné příbuzenstvo. (I když jsem se zařadila mezi ty odvážné, kteří spoj předčasně neopustili, tu bdící společnost jsem si pro ucelenější obrázek přece jen vyfotit netroufla….).

Jablonecká hromadná jízdenka pro celý squat, ještě k tomu přenosná a zdarma, je zvláštní znevýhodnění těch, kteří platí a dodržují podmínky Městského přepravního řádu, ale Praha to dotáhla k „dokonalosti”. Romskou migraci v MHD řeší tak, že revizoři „přednostně” kontrolují na první pohled finančně „dobytné” cestující, aby ti tmavší stačili na následující stanici vystoupit a počkat na další spoj.

Roční předplatné Opencard mne stojí 4750,-Kč. Kdo platí „jen” měsíc do předu, dobíjí 12×550, tedy 6 600,-Kč. Nechci se bez námitek nechat nepřizpůsobivci válcovat a ještě mít pochopení, že pro ně neplatí stejná pravidla jako pro mne! Skoro každý zná ze svého okolí někoho, kdo za jednu „černou jízdu” tvrdě zaplatil. Tak jak je to tedy s rovnými právy pro všechny občany této republiky?….

Za sebe říkám UŽ MĚ „MILÍ” POLITICI NESERTE!

Jitka Tejmarová

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *