Go to ...
RSS Feed

Jak dnes na námořní pirátství?


Johnny Depp, Orlando Bloom – jako námořní piráti ve službách britské koruny. Zdroj internet

Johnny Depp, Orlando Bloom – jako námořní piráti ve službách britské koruny. Zdroj internet

Státy existující na principu demokracie se zpravidla nedokáží účinně bránit vnitřním a ani vnějším nepřátelům. Pokud tak činí, je to vždy za cenu omezení demokracie a mělo by to být jen na přechodnou dobu. Tohle je ochotna připustit většina občanů těchto zemí. Na území sjednocené Evropy pronikají v posledních letech tisíce imigrantů z problematických teritorií. Není tajemstvím, že mezi nimi jsou desítky terotistů, kteří mají jediný cíl: uchytit se v Evropě a v pozici tvz. spících krtků vyčkávat na svůj Den D a hodinu H. Proti některým imigrantům jsou zakládající státy EU bezzubé, jde zpravidla o občany bývalých kolonií a ti mají vůči bývalému kolonozátorovi jisté výhody. Například tu, že nemohou být vypovězeni. A tak jsme svědky toho, jak Francie sténá pod přílivem imigrantů z bývalých afrických držav a jaké sociální problémy to na domácí půdě způsobuje. Stejně jsou na tom Itálie, Španělsko, Holandsko i Portugalsko. A nejhůře ostrovní tvrz demokracie – Velká Británie.

Tyto historické souvislosti jsou důvodem toho, proč námořní státy EU s takovou opatrností přešlapují kolem problematiky novodobého pirátství u somálských břehů. Před někoklika dny sice vyslalo velení NATO německou válečnou fregatu k ochraně obchodních plavidel členských zemí ale jejím úkolem není pirátství potírat, ale pouze chránit lodní dopravu. To nebude zřejmě nejúčinnější řešení problému. Když do redakce dorazila následující informace s odkazem na videozáznam, neváhali jsme ani minutu se zveřejněním. Jako důkaz, že se dá s námořním pirátství něco dělat. Zapřísáhlým humanistům a přecitlivělým lidem nedoporučuji dál číst ani shlédnout film. Odkaz doprovázel následující text, který zveřejňujeme bez úprav a dalšího komentáře:

„Video bylo natočeno komandem ruského námořnictva na somálské pirátské lodi nedlouho poté, co piráti ukořistili ruský ropný tanker. Námořnictvo Evropské Unie, které v těchto vodách hlídkuje, nezasáhlo, protože se obávali, že při zásahu budou oběti. Ruské komando tedy zasáhlo, osvobodilo své druhy a loď s ropou. Pak piráty připoutali na zádi jejich vlastní lodi. Prohledali pirátskou loď a nalezli hodně zbraní a trhavin. Po opuštění pirátského plavidla ho vyhodili do povětří i s připoutanými piráty. Komando potopilo pirátskou loď s piráty samozřejmě bez jakéhokoliv soudu, právníků atd. Použili k tomu nezrušené protipirátské zákony z 18. a 19. století, kdy kapitán má právo naložit s piráty podle vlastního uvážení. Obyčejně byli pověšeni. Výsledek: Od té chvíle je jisté, že ruské olejářské lodě nebudou v budoucnu napadány somálskými piráty.“

http://true-turtle.livejournal.com/85315.html

Břetislav Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *