Go to ...
RSS Feed

Měli jste šanci změnit dějiny


Fotokoláž aTeo 2011.

Fotokoláž aTeo 2011.

Současná vláda P. Nečase má nejhorší preference od občanů, jaké ještě žádná vláda před ním, v agenturních anketách nezískala. Nad takovým výsledkem lze sice mávnou rukou a říkat si, že do řádných voleb je ještě daleko a že je důležité být na výplatnicích a měsícně dostávat svoji gáži. Jenže každý den prodlužování existence Nečasovy vlády znamená úbytek voličů všem třem koaličním stranám. ODS to sice může vadit, ale dá se předpokládat, že přežije volby i kdyby úbytek voličů byl desetiprocentní. TOP 09 by se ocitla v pásmu volitelnosti a Věci veřejné by zřejmě nedosáhly ani na stání příspěvek za volby.

Věci veřejné měly možnost změnit politické dějiny České republiky a dnes ukázaly, že jim vlastně o jimi propagované změny vůbec nejde. Důležitější je udržet se v nenáviděné a proklínané vládě, která je opilá vlastní dokonalostí z připravených reforem. Véčkaři měli možnost dnes odejít středem za potlesku občanů. Mohli pár týdnů počkat do nových voleb a posíleni za svůj hrdinný postoj novými voliči se mohli stát druhou nebo třetí politickou silou. Véčkaři se mezi sebou neshodli a převážil nepochopitelný názor na setrvání v koalici. Prosadí tedy koaliční reformy a navždy již budou s protilidovými, protiobčanskými opatřeními spojováni. V politice tedy vydrží do dalších voleb a pak jim voliči jejich dnešní postoj vrátí i s úroky.

Měli jste šanci změnit dějiny a tuto šanci jste nevyužili kvůli chamtivosti a bezpáteřnosti svých vyjednavačů. No co, vaše věc. Ale my si budem pamatovat, na to se můžete spolehnout!

Břetislav Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *