Go to ...
RSS Feed

Být Véčkařem je tak snadné


Vy mě ještě neznáte, ale až mě poznáte, budete litovat!

Vy mě ještě neznáte, ale až mě poznáte, budete litovat!

Dohadů kolem vnitrostranického referenda Věcí veřejných jsme slyšeli mnoho. Lidé jen trochu zasvěcení do IT problematiky potvrdí, že administrátoři a supervizoři serverů mohou vstupovat do databází a nejen opravovat software ale také upravovat sbíraná data. K čemuž se samozřejmě nikdo veřejně hlásit nebude, protože by takové adresné vyhlášení značně poškodilo profesní pověst dotyčného odborníka a již jen málokdo by si ho sjednal na nějaké práce. Ale i když si například přečtete podmínky, za nichž je možné stát se „véčkařem“, zjistíte, že je to docela snadné. Prostě se zaregistrujete a jste Véčkař.

Což mě (a jistě nejen mě) přivádí na myšlenku, že by se dala činnost Věcí veřejných poměrně dobře sabotovat či dokonce zcela paralyzovat. Mít k dispozici pár stovek podobně smyšlejících individuí (např. studentů VŠ zasažených neplánovanou vymožeností školného) a rychlou komunikační sít (např. Facebook), bylo by možné přivést organizátory internetových referend s nálepkou VV k šílenství a politické sebevraždě. Pragmatický demokrat R. John a jeho skvělí boys by zřejmě přehodnotili vzniklou situaci a našli nějaké pro ně výhodné řešení. Véčkaři by se zřejmě museli registrovat jako členové strany na okresních sekretariátech, dostali by pak přístupová hesla, piny a tajné klíče a odešli by domů ke svým strojů hlasovat. Pak už by bylo snadné zvednout káravý prst a na Pepu ze Lhoty zahrozit: Jaks to volil Pepíku, měl jsi mačkat dvojku a tys dal trojku! Takhle by to nešlo! Když budeš zlobit, tak ti tu tvoji IP adresu odpojíme a bude to!

Než to vypukne tak se jdu se zaregistrovat a budu hlasovat vždy obráceně než strana VV bude očekávat. Když nás bude víc, bude to hra jako s tím kružkováním volebních lístků. Přidáte se také?

BAL

Fotokoláž laskavě věnoval aTeo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *