Go to ...
RSS Feed

Proč nepoužít armádu? A příslušníky tajných služeb. Proti sněhu samozřejmě!


Nevím kolik lidí v Praze pobírá sociální dávky, nevím kolik je v Praze nezaměstnaných na podpoře, ale předpokládám, že nepůjde jen o pár desítek zdravých a práceschopných spoluobčanů. Obávám se, že výše uvedené údaje jsou předmětem služebního a nebo dokonce státního utajení. Jejich zveřejnění by mohlo vyvolat nepokoje nebo emoce.

Primátor Prahy se někam zase ztratil a tak jej v jeho roli alternuje partajní kolega Blažek. A ten vymyslel, že sníh půjdou odklízet z chodníků pěti městských častí úředníci magistrátu, městské policie, dopravního podniku atd. Jako jednorázová akce budiž, tolik sněhu už v Praze nebylo skoro dvacet let. Ale bylo by potřebné, až sejde sníh, připravit trvalé racionální a navíc ekonomické řešení. Úřednící s lopatou na silnici neplní svoje pracovní úkoly za které jsou placeni. Proč by nebylo možné, aby se do úklidu chodníků a komunikací zapojili příjemci sociálních dávek a podpor v nezaměstnanosti? Vždyť by stačily třeba čtyři hodiny denně, a za pět dní pak vyplatit nějakou tu stovku jako přilepšení. Výsledkem by byly očištěné komunikace, méně úrazů a hlavně naplnění smysluplnosti vztahů mezi donátorem a příjemcem dávek.

Ale to by zřejmě musela projednat poslanecká sněmovna v obou komorách, pak počkat na stanovisko Hradu a to je běh na dlouhou trať. A navíc není jisté, jak by se zachovalo ministerstvo maestra Kocába a jeho etničtí poradci. V jejich vidění světa by šlo jistě o diskriminaci. Cože? Já že jsem ten, který rozeštvává? A proč tedy ti, kteří dávky přijímají, sami nepřijdou s nějakým vstřícným návrhem?

BAL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *