Go to ...
RSS Feed

Přestaňte už lidem lhát!


V poslední době se doslova roztrhl pytel s polemikou a kritikou nás, důchodců.
Snažil jsem se tyto články ignorovat, ale když jsem si přečetl článek v Hospodářských novinách, který napsal neekonom a teolog pan Kalousek o tom, že si vláda musí půjčit 33 miliard na to, aby mohla vyplatit letošní důchody, tak to mě vytočilo natolik, že píši tento příspěvek.
Dělám předsedu seniorů jedné pražské organizace. Protože dostáváme pravidelné informace z Rady seniorů ČR a z časopisu Doba seniorů, ptám se pana neekonoma Kalouska a zkrachovalého premiéra Topolánka, kam se podělo 70 miliard, které byly ještě před dvěma roky v sociálním fondu na důchody a kdo a kdy vrátí 23 miliard, které si půjčila v minulém roce Topolánkova vláda na porcování medvěda a slíbila, že je do konce roku vrátí do fondu? Nevrátila nic! Není tu vláda génia Topolánka a nejsou tu ani peníze. Bylo prokázáno, že kdyby se tyto peníze nerozkradly a nepoužily na jiné medvědy, tak by při stávajícím počtu důchodů, včetně každoročního nárůstu nových důchodců, vydržely do roku 2040 a mohlo se valorizovat i dvojnásobně.
Od takzvané sametové revoluce slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Dodnes tak neučinily. Ony vědí moc dobře proč! Protože by jim nezbylo na další medvědy pro kamarádíčky a další podrazy. Pánové ve vládě a parlamentu, přestaňte už lidem lhát a dejte důchodcům, co jim patří a na co celý život poctivě dřeli, a tím jim dejte už jednou pokoj a klid!
Pavel Vávra, Praha
3.11.2009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *