Go to ...
RSS Feed

Vážený pane státní tajemníku


Byli bychom neradi, aby si čtenáři vytvořili názor, že si naši čeští a moravští zemědělci a farmáři žijí jako vepři v žitě. Třeba kvůli tomu, že dostávají od státu tučné odškodné za to, že nepěstují cukrovku, brambory a jiné dříve hojně pěstované plodiny. Přebytek těchto komodit na trhu měl za následek nízké ceny a to přeci nejde. Ceny je nutné udržovat v co nejefektivnější výši pro obchod a ne pro spotřebitele, ten se přizpůsobí, protože nemá jinou možnost. A těch pár nespokojenců v příhraničních oblastech, kteří si jezdí nakupovat jídlo do spřátelené ciziny, situaci na trhu nijak nezviklá. Až napadne sníh, tak se ani těmto odpadlíkům nebude chtít pendlovat za jídlem. I když je dopis psán lehkým perem, jeho obsah na pozadí napovídá o vážné situaci. Konec konců si jej pozorně přečtěte.

Břetislav Albert

Marchingtonský poštovní úřad, z něhož byl dopis odeslán, má ryze venkovskouu podobu

Marchingtonský poštovní úřad, z něhož byl dopis odeslán, má ryze venkovskouu podobu

(Převzato z časopisu marchingtonské farnosti, Staffordshire, Anglie)

Určeno: ctihodnému Davidu Millbandovi, MP, státnímu tajemníkovi Ministerstvo životního prostředí, potravin a zemědělství (DEFRA)

Vážený pane státní tajemníku,

můj přítel, který právě farmaří, obdržel nedávno šek na 3.000 L od Agentury zemědělských plateb za to, že nechová prasata. Rád bych se nyní připojil k tomuto podnikání zvanému „Nechování prasat“.

Jaký je podle Vašeho názoru nejlepší druh statku, na kterém se nechovají prasata, a které plemeno je nejlepší nechovat? Chci si být jist, že při svém podnikání dodržím veškeré vládní politiky nadiktované EU v rámci Společné zemědělské politiky. Dal bych přednost tomu, nechovat prasata na slaninu, ale má nějakou výhodu nechování vzácných plemen, jako je Saddleback či Gloucester Old Spots, nebo už je příliš mnoho lidí, kteří nechovají tato plemena?

Jak já to vidím, nejobtížnější část tohoto programu bude vedení přesných záznamů toho, kolik prasat jsem nechoval. Existují na to nějaké vládní kurzy či kurzy pořádané místními úřady? Můj přítel je s tímto podnikáním velmi spokojen. Choval prasata nějakých čtyřicet let a nejlepší výdělek, kterého při tom kdy dosáhl, bylo 1.422 L v roce 1968. Přesněji řečeno, až do letošního roku, kdy dostal šek za to, že nechová žádná.

Pokud dostanu 3.000 L za to, že nechovám 50 prasat, dostanu 6.000 L za to, že jich nechovám 100? Zprvu mám v plánu podnikat v malém rozsahu a držet se při zemi s přibližně 4.000 nechovanými prasaty, což v prvním roce bude představovat zhruba 240.000 L. Když získám s nechováním prasat více zkušeností, mám v úmyslu se ve druhém roce stát ambicióznějším a zvýšit stav na, řekněme, zhruba 40.000 prasat, která nechovám, za což bych od Vašeho ministerstva očekával okolo 2,4 miliónu L.

Mimochodem, zajímalo by mě, zda bych měl nárok na obchodovatelné emisní povolenky za to, že všechna tato prasata neprodukují škodlivý a životní prostředí znečišťující metan?

A další záležitost: tato prasata, která mám v úmyslu nechovat, nesnědí 2.000 tun obilovin. Upozorňuji, že platíte farmářům i za to, že nepěstují obilí. Zasloužím si poplatky za to, že se nevypěstuje obilí, kterým se nebudou krmit prasata, která nechovám?

Rovněž uvažuji o podniku „Nedojení krav“, takže mi prosím pošlete také veškeré informace, které k tomu máte. A mohli byste prosím též přiložit aktuální sdělení DEFRA o neobdělávaných polích? Je to možno dělat na bázi elektronického obchodování s virtuálními lány (kterých, jak se zdá, mám několik tisíc hektarů)?

Z hlediska výše uvedeného uznáte, že budu zcela bez práce, a tudíž budu mít nárok na příspěvky v nezaměstnanosti.

Samozřejmě, že při příštích volbách budu volit vaši stranu.

S obdivem Váš
venkovský volič

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *