Go to ...
RSS Feed

Klid na práci?!


Kolikrát jsme už tuto rádobypracovní aktivistickou výzvu za svůj život slyšeli…. V některých obdobích se tato věta košatila přídomky jako usilovnou, uvědomělou, tvůrčí (že, pánové Gotte, Zedníčku, Laufře?) odpovědnou, socialistickou. Pak nastal obrat a nové časy takové, jaké jsme si je vycinkali klíči ve statisícových shromážděních. A hle, uplynulo dvacet let a zase máme kategorie, které potřebují k náročné práci klid více než ostatní. Navíc k práci která se vyznačuje neskutečnou chybovostí. Takovou, že v okamžiku kdy je dokončena, už se pracuje na odstranění chyb o nichž se vědělo. Práci, která často směřuje proti těm v jejichž zájmu má být vykonávána. 

Vedení poslanecké sněmovny vykázalo novináře, resp. obrazové zpravodaje do jiných míst než nyní používali. Aby se prý nepletli moudrým lidem pod nohy, aby je neobtěžovali svou přítomností, aby jim dali klid na jejich práci. Aby moudří mohli klimbat či klábosit bez dohledu televizních kamer. Aby večer nebyli objektem nadávek svých voličů za to, co oni na obrazovkách spatří. Pryč s důkazními metodami a prostředky, kšá kšá ven, do jiného patra, prostě jinam. Až usoudíme, že máme potřebu něco sdělit, tak k vám milostivě sestoupíme z výšin a pohovoříme k národu…

Jo, jo. To by se vám líbilo vy darmožrouti! Krást bezostyšně z eráru, krýt jednu podlost za druhou, své darebáctví a zlodějny pojmenovávat jinak a vymýšlet nové výrazy, mlaskat v době, kdy jiným kručí v břiše, bagatelizovat krizové jevy a pak konat naprosto neschopně … to umíte dokonale! Starejte se o blaho českého státu a jeho obyvatel, nesnažte se řídit svět či Evropu, na to nemáte a nikdy při své malosti mít nebudete! 

A vy novináři a reportéři velkých médií, vyzývám vás, abyste z prostor poslanecké sněmovny odešli! Najděte si v Praze nějaké příhodné místo, zbudujte tam své štáby a zázemí pro ně a dobré propojení se svými základnami. Ukažte těm nabobtnalým zpychlým politikům, že oni se musejí zpovídat svým voličům kdy je to třeba a ne kdy oni mají touhu. Oni musejí přijít za vámi a žádat o to, aby mohli něco říci a večer se vidět v televizi či slyšet v rádiu. 

Nedělejte z těchto lidí umělé polobohy, oni jimi nejsou. Netrapte se tím, že prvních pět deset dní bude místo před kamerami prázdné, přizvěte normální občany a dělejte rozhovory s nimi. Zjistíte kolik je lidí se zdravým selským rozumem. A ti politici náhle zjistí, že sedmá velmoc o ně nemá zájem a hodně rychle přehodnotí v kuloárech situaci. Hodně rychle se budou rvát o to, aby zase mohli nastavit tváře světlům televizních kamer. Klaďte jim nepříjemné a záludné otázky, nachytávejte je na švestkách, odhalujte nepravosti a špínu kterou zamořují naši společnost, nechte je, ať se ztrapňují a znemožňují. Jsou námi placeni a ne špatně placeni. Dokonce jsou velmi dobře placeni i ti, které bychom vůbec nechtěli jako své zástupce v parlamentu vidět. Tak ať skládají účty! Tak jako je musíme na svých pracovištích (pokud máme práci) skládat každý den my, jejich voliči.

-js-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *