Go to ...
RSS Feed

Dopis nejen pro ministra Kocába


Pane ministře Kocábe,

mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic. Nemám ve svém okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít v beznaději jako obyvatelé Janova. V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a moc jsem si přála demokracii a svobodu.

To, co se teď tady na severu děje, je horší než tenkrát. Svoboda nekončí tam, kde začíná nesvoboda druhého, Policie chrání (s prominutím) grázly před slušnými lidmi. Copak je to nesplnitelný sen, chci, aby ten, kdo nechce pracovat, klidně umřel hlady. Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne. Co se stane mě a mým dětem, jestliže:

Nebudeme pracovat.

Nebudeme platit nájem.

Budeme na Romy vykřikovat rasistická hesla.

Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí.

Budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem.

Budeme krást.

Uřízneme si topení a rozbijeme okna.

My – budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za hanobení té jejich slavné rasy. A budeme se za vše stydět. Oni – tmaví a ukřičení – dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat, jak pro ně stát nic nedělá. Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková normální romská „rodina“? Nestydíte se, páni a dámy tam „nahoře“, kdo o nich rozhodujete? Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?

Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!! Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí, měli dobře. Čeho jsem já a mě podobní dosáhla? Ti, kdo poctivě pracují a žijí, živí líná, sprostá a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno, že je živí špatně.

Příští volby jsou pro mě jasné – DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo s tímhle „bordelem“ tady zatočí, ano budu volit i neonacisty. A píšu to s plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu. Před rokem 1989 byli utlačováni lidé za své názory, ale dnes jsou utlačováni za to, že chtějí pracovat a žít slušně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, co by měla sama trestat a zavírat. Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich „nerasistických“ politiků na zvracení.

Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové, jejich kamarádi, naší známí….LIDÉ, kteří žijí jako LIDÉ, tuto naši podporu potřebují vidět. A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá místečka a za zády EU.

Jedno staré české přísloví praví, že „na každou svini se vaří voda“ a je to vlastně taková drsnější varianta klasického úsloví „Na každého jednou dojde“…

Jednou, pane Langere, Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu. JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat. Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho dočkali brzy. A Vaše ženy se z nákupu vracely uličkou černé v ě t š i n y po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, abyste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní – toto lidové umění naší utiskované menšiny a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy. Opravdu si to neumíte představit nebo máte pocit, že Praha je daleko?

Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově zasahovali? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově?

Děkuji za JASNOU odpověď, jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi „bílých“ a „černých“?


Klára Vyšenková, Teplice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *