Go to ...
RSS Feed

Cui bono?


Tato detektivní otázka by se dala použít na řečnická cvičení našich politiků i těch, kteří o problému vědí hodně, málo, nebo vůbec nic. Lety, jejich památník a vepřín.
Pakliže taková sousedství vadí, pak by se mělo přestat pít pivo na Staroměstském náměstí, neb tam bylo popraveno 27 českých pánů, z nichž mnozí byli Němci. Letiště Ruzyně by mělo být posunuto, neb přistávající letadla ruší klid tří set moravských žoldnéřů, byť různých národností, na Bílé hoře.
Karlovarskou silnici bych rovněž přeložil a vyhradil bych ji pouze pro pohřby s velkou účastí národní elity.
Na každém místě zeměkoule zemřel totiž někdo, kdo si zaslouží naší úctu. Autorova otce a strýce legionáře zahubili Němci a bolševici. Nikde nemají památník. Žijí v srdcích, trochu na Bachmači i v Plötzensee a nepotřebují jej.
Zajímalo by mne, zda by pěvec a snad evangelický křesťan protestoval, kdyby místo výrobny vepřového byla líheň pstruhů. Ryba–ichtchys, byla na počátku křesťanství symbolem tohoto hnutí. Ryba je sice dietní, ale bůček je bůček.
Z letského památníku bych udělal něco jako Lourdy, kde by docházelo k zázračným uzdravením. Konec konců by se mohl postavit vedle i radar…
Zajisté by bylo vhodné, aby památné to místo navštívil Svatý otec, soudruh Putin, prezident Obama i vedení naší Dělnické strany, aby nemuseli chodit proto do severních Čech.
Potěšující je účast pana Papeho, který stojí v čele těch, kteří bojují za Lety. Jako Němec umí kvalifikovaně určit co je a co není koncentrační tábor. 
Není za tím pokus dokázat, že i Češi budovali koncentráky a proč je tedy vyčítat nacistům? Není také možné, že je v pozadí i snaha nějaké kamenické firmy přiživit se na výrobě křížů? Co nějaký konkurenční vepřín? Zdvojnásobil by totiž svou produkci.
Při podnikatelských aktivitách našich politiků, je vše možné.
Naše republika potřebuje přece řešit daleko důležitější problémy jako třeba nominace politiku do nové várky europoslanců nebo jakou satisfakci poskytneme Bulharsku za jeho plastické bruselské zneuctění…
 
Stále se tak musí divit stařec (83), který již pamatuje příliš.

 
-elHe-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *